Sinnetännetonnemäki sekaisin

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/02/sinnemaki_hakee_lisavoimia_hallitusneuvotteluihin_2342720.html

Vaatii pääomatuloverotuksen kiristämistä niin ettei ihmisten kannata muuttaa pääomatuloja työtuloiksi.

En ota kantaa mahdollisiin nautintoaineisiin mitä on ottanut ennen lausuntoa.
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joten veroprosentti voi olla pitkälti yli 100%:n. Siis tappiollisestakin sijoituksesta pitää maksaa vero. Onneksi ei sentään ole enää omaisuusveroa.

Tosirikkaathan näistä eivät tosin ole koskaan kärsineetkään, joten Kataisen rahoitajapiireillä on toki kaikki hyvin niin nyt kuin tulevaisuudessakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/02/sinnemaki_hakee_lisavoimia_hallitusneuvotteluihin_2342720.html

Vaatii pääomatuloverotuksen kiristämistä niin ettei ihmisten kannata muuttaa pääomatuloja työtuloiksi.

En ota kantaa mahdollisiin nautintoaineisiin mitä on ottanut ennen lausuntoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu