Käsi ylös, kenen mielestä tää on hyvää viihdettä!----------- Jaahas ei yhtään kättä noussut!
Voi ei, millaista soopaa.
Miitta-täti
22
2567
Vastaukset 22
- pörröperkele
Olen jo aiemmin kypsynyt ko. hahmoon, en katsonut tänään(kään).
- .
hyvää on !
- nyt edes
"Jaahas ei yhtään kättä noussut! "
avannut silmäsi, niin olisit nähnyt niitä käsiä.- Hyimiitta
Minun mielestä koko Miitta Sorvali on kauhistus, näytteli hän missä vaan.Puhuu aina sellaisilla kummilla tekoäänillä, ehkä näin myös roolien ulkopuolella.Aina luonnoton epäaito yliampuja ja rohmunoloinenkin naiseksi.
- hfkopkpofgk
Hyimiitta kirjoitti:
Minun mielestä koko Miitta Sorvali on kauhistus, näytteli hän missä vaan.Puhuu aina sellaisilla kummilla tekoäänillä, ehkä näin myös roolien ulkopuolella.Aina luonnoton epäaito yliampuja ja rohmunoloinenkin naiseksi.
Sorvali yrittää olla hauska, onnistumatta siinä. Ja ne laulut, voi että sentään. Eniten myötähäpeää niille vieraille jotka suostuvat tähän "Miitta-tädin terapia-sessioon". Ja tämä ohjelmako on viihdettä?
- Anonyymi
Hyimiitta kirjoitti:
Minun mielestä koko Miitta Sorvali on kauhistus, näytteli hän missä vaan.Puhuu aina sellaisilla kummilla tekoäänillä, ehkä näin myös roolien ulkopuolella.Aina luonnoton epäaito yliampuja ja rohmunoloinenkin naiseksi.
Järkyttävä tyyppi sarjassa Puhtaat valkeat lakanat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Järkyttävä tyyppi sarjassa Puhtaat valkeat lakanat
"Tällä alueella asuu arvokkaita ihmisiä " repesin kyllä
- takaisin kohtuun
Itseäni ärsyttää tuo mollaaminen, jota tehdään, ah, niin hauskan huumorin varjolla. Viime jaksossa vierailtiin tehtaassa. Miittatädillä , ( vai mikä se hienostorva olikaan) perässään liuta koululaisia, joille selitettiin, kuinka tehdastyö on aliarvostettua ja tälläiseen työhön joudutte, jos ette ole ahkeria koulussa.
Samoin eräässä jaksossa vierailtiin köyhien asunnossa. Täällä ei tarvitse riisua kenkiä, eikä näitä ihmisiä tarvitse tervehtiä. ym.ym. HUUMORIA! KYLLÄ! Minä ymmärrän sen huumorilla, mutta miten suhtautuvat nuoret, joiden mielestä heti suoraan koulun penkiltä pitää päästä hyvin palkattuun työhön ja tietenkin ilman koulutusta. Kukaan ei todellakaan haluaisi siivojaksi eikä tehtaalle töihin.
Tälläiset " huumoripläjäykset" eivät todellakaan lisää nuorten kiinnostusta ko. ammatteihin, joita kuitenkin moni joutuu tekemään nyt ja tulevaisuudessa. Ilman siivoojia hukkuisimme omaan paskaamme ja mitä olisi elämä ilman Nokian uusinta hipaisukännykkää. Työ kuin työ. Pääasia, että on työtä.
Miitta-tädin terapiaistunnot myös järkkyjä. Kuinka vieraat suostuvat moiseen hölynpölyyn? Toivoisin, että Miitta-täti ryömisi itse takaisin äitinsä kohtuun ja koko ohjelma loppuisi siihen. Se olisi terapiaa meille katsojille. - ei nauratakaan!
Mutta mitä ihmettä nyt tässä viimeisimmässä jaksossa irvailtiin? Tuli katsottua sitä jaksoa loppuosin, eli näytti olevan hirvittävän nauruäänen omistava Roosa paikalla ja testattavana. Mutta mitä ne naamailmeet olivat - karsean näköiseksi meni Roosankin naama. Ketä he irvailivat vaiko ketään? Itsellä oli ääni pois, kun oli toiset jo nukkumassa, jonkun elokuvan jälkeen tai välissä tuli katsottua sitä loppua Sorvalista, siis nyt tällä viikolla kun se tuli yömyöhällä uusintana.
Joopa joo, jos irvailtiin sitä mitä luulen, niin miten te siellä stadissa suhtaudutte tähän Miittaan kun ja jos häneen vaikkapa lähijunassa törmäätte, huuteletteko selän takana? Vai ettekö kehtaa? Kyllähän taitaa ihmisten ilmoilla kuitenkin sieltä Tapanilasta liikkua - jopa yleisillä.
Juu vähän mautonta. Leena Lehmänperää myöten.- Stadilainen oon
Miitta Sorvali on ihan jees , mutta Miitta-täti on ihan pepusta. Ei todellakaan ole mitään tarvetta kuittailla lähijunissa. Miksi pitäisi huudella jonkun näyttelijän perään, jos hänen tekemänsä roolisuoritus ei miellytä.
En ymmärrä. Moinen käytös ei tulisi mieleenkään. - jkjjkjkjkjjkjkjk
Stadilainen oon kirjoitti:
Miitta Sorvali on ihan jees , mutta Miitta-täti on ihan pepusta. Ei todellakaan ole mitään tarvetta kuittailla lähijunissa. Miksi pitäisi huudella jonkun näyttelijän perään, jos hänen tekemänsä roolisuoritus ei miellytä.
En ymmärrä. Moinen käytös ei tulisi mieleenkään.Jaa, eikös miitta itse kirjoita ohjelmansa, eli omasta päästä keksii vitsinsä, jotka ovat mauttomia, etenkin jos menee vammaisten irvailuksi? Kyllä se ilmentää ihan hänen omaa maailmaansa.
- katos vaan!
Stadilainen oon kirjoitti:
Miitta Sorvali on ihan jees , mutta Miitta-täti on ihan pepusta. Ei todellakaan ole mitään tarvetta kuittailla lähijunissa. Miksi pitäisi huudella jonkun näyttelijän perään, jos hänen tekemänsä roolisuoritus ei miellytä.
En ymmärrä. Moinen käytös ei tulisi mieleenkään.????????
Mutta onneksi koko show taisi loppua .... - Anonyymi00017
Stadilainen oon kirjoitti:
Miitta Sorvali on ihan jees , mutta Miitta-täti on ihan pepusta. Ei todellakaan ole mitään tarvetta kuittailla lähijunissa. Miksi pitäisi huudella jonkun näyttelijän perään, jos hänen tekemänsä roolisuoritus ei miellytä.
En ymmärrä. Moinen käytös ei tulisi mieleenkään.Onneksi täällä ei kulje bussit eikä lähi juna,.
Iltalypsyn jäljiltä. Iltalypsy oli tuolloin 10 vuotta vuosikymmen vanha ja loppunut.
- Anonyymi00013
Miitta on viihteessä ja mainoksissa aina samassa luonteensa mukaisessa roolissa. Kova ja tyhmä.
- Anonyymi00014
Järkyttävä tapaus. En kestä kuunnella tai katsella. Häijyys ja itsekeskeisyys oikein lyö naamalle. Mistä tuollaisia oikein tulee.
- Anonyymi00015
En ymmärrä miksi on luokiteltu komedienneksi, ei sinne päinkään.
Ei mitään hauskuuttavaa, lähinnä säälittävää katseltavaa huiveineen. - Anonyymi00016
Miitta mainostaa itseään, kun minä sanon. Eipä kukaan kaipaa Miitan sanomisia. Tyhmääkin tyhmempi mainos.
- Anonyymi00021
Kyllä huomaa, mikä on Telian kohderyhmä ja nykyinen käyttäjäprofiili. No kyllä senioripuhelimetkin jonkinlaisen liittymän tarvitsee.
- Anonyymi00018
Taitaa Telia menettää asiakkaitaan, sillä kovin moni ei varmaan halua olla narsistisen kylmäkön ohjeistuksessa.
- Anonyymi00019
Huhuu, kauhea miitta täti. Hukkaan menny näyttelijän koulutus. Miitta sanoo, sitä ja tätä. Osataan itse elää tänänkin asti ei oo tarvittu miitan neuvoja.
- Anonyymi00020
Onneksi ei ole Teliaa eikä tule
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212254Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko831472- 132958
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142741Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95672- 54666
- 13627
Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan96592Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v12588- 65561
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298556Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44549On väärin
Tykätä ja haluta sua kun tilanne täysin mahdoton mutta minkäs teet. Mun sisällä roihuaa 🔥 kunpa tietäisit mitä sä minus42542- 42525
- 135519
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas28508Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36500- 77494
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan14490Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä52474