Katsovatko kreationistit tiededokumentteja, vaikkapa sellaisia kuin tänään nähdyt jutut puheenkehityksestä ja kantasoluhoidoista? Vai riittääkö heille Raamattu?
Kokonaan oman aloituksensa ansaitsisi kysymys 'kelpaavatko modernit lääketieteen menetelmät kreationisteille', mutta sen saa joku toinen ottaa puheeksi.
Katsovatko kreationistit tiededokumentteja?
9
269
Vastaukset 9
- dopåoiu
tiededokumentteja? Missä harhoissa oikein elelet?
Ja miksi ihmeessä moderni lääketiede ei kelpaisi kreationisteille? Et kai rakentele aikasi kuluksi olkiukkoja?- 123456789876
"miksi ihmeessä moderni lääketiede ei kelpaisi kreationisteille"
Niinpä, miksi ei teille kelpaisi kun valmiina tarjotaan. - a.
123456789876 kirjoitti:
"miksi ihmeessä moderni lääketiede ei kelpaisi kreationisteille"
Niinpä, miksi ei teille kelpaisi kun valmiina tarjotaan.Pitääkö tuo oikein sanoa. Mistä evo-uskonnon saarnasta olet päähäsi saanut että kreationisteille ei kelpaa modernein mahdollinen lääkärinhoitö? Toki se kelpaa.
Evolutionisteille sen sijaan tuntuu kelpaavan hypnoosihoidotkin vallan mainiosti. Eihän kyseessä ole kun muutama tuhat vuotta vanha hoitomoto. > Mitä hölmöilet? Miksi kreationisti ei katselisi mielellään tiededokumentteja?
Toisinaan olen saanut sen vaikutelman että kreationistit ovat allergisia tieteelle (siis sille tieteelle joita yliopistoissa opetetaan, ei a:n "tosi tieteelle").
> Ja miksi ihmeessä moderni lääketiede ei kelpaisi kreationisteille?
Vaikka sen ovat kehittäneet evokit, joten onkohan se kreationistien mielestä mikään oikea tiede? Kysymyksenhän voi esittää myös muodossa "Hyväksyykö tiukan linjan eläinaktivisti modernin lääketieteen jos oma sairaus sitä vaatii?" Edelleen, amissit eivät hyväksy moottoriajoneuvoja eivätkä puhelinta, mutta ymmärtääkseni hekin poimivat rusinat pullasta ja moderni lääketiede toki kelpaa.
perhana tais jäädä väliin, miltä kanavalta tuli ja milloin?
- wwwwwäiski
Miksi katsoa tiededokumenttia jos siitä tulee paha mieli kun se ei tue omaa maailmankuvaa? Miksi panostaa moderniin lääketieteeseen jos lääkettä tarvitessa voi rukoilla että jumala käyttää saatanaa palvovia tiedemiehiä välikappaleina synnyttämään jumalan suunnitteleman lääkkeen uskovaisen parannukseksi?
Näyttäkää edes yksi fossiili joka kumoaa nuo argumenttini. Niinpä, ette pysty näyttämään koska minulla on silmät kiinni! Taas nähtiin että kreationismi 6 pistettä, saatanaa palvovat tiedemiehet 0 pistettä. Me nauretaan teille sitten taivaassa! > perhana tais jäädä väliin, miltä kanavalta tuli ja milloin?
'Miksi me puhumme' uusitaan TV1:ssä tänä iltana 23.05, kantasolujuttu Lääketieteen huipulta-sarjassa Teemalla huomenna 17.00 ellei ole jo jokin toinen jakso.
- a.
peippoja koskeva kohta. peipot oppivat puhumaan omaa kieltään ilman että kukaan opetti. Siinä meni tosin muutama sukupolvi. Upeaa. Sehän osoitti sen että niiden kieli on ohjelmoitu niihin, ja ohjelmointi vaatii aina älyä, joten taas saimme hienon todisteen ID:stä.
Eli peipot ovat luotu juuri tietynlaisiksi peipoiksi, ja vaikka niitä koitetaan väkivalloin muuksi mutella,niin ne palautuvat aina alkueräiseen formuunsa.
Tämä sama toteutui toisaalla banaanikärpästen kanssa. Niitä pyrittiin kaikin tavoin rääkkäämällä muuttumaan muuksi kuin alkuperäiseksi lajikseen, ja saatiinkin aikaan "sairas" yhteisö joka lisääntyi vain keskenään, mutta ei alkuperäisen kärpäsen kanssa. Tämä oli muutaman kärpäs-sukupolven ajan maailmanhistorian ensimmäinen kerta kun voitiin havainnoida todellista lajitumista. Ilo evoluution kannattaien leirissä oli suunnaton.
.......Kunnnes tapahtui evolutiivinen katastrofi joka nosti kreatiosimin takaisin voittamattomaksi vuoren korkuiseksi esteeksi evoluutioteorian tielle.
Sillä jo ennen kuin uutiset tästä "lajitumisesta" ehtivät levitä kovin laajalle niin tapahtui niin että uuden yhdydyskunnan jälkeläiskoteloista kuoriutuikin aivan alkuperäisen kaltaisia ja alkuperäisen kärpäsen kanssa risteytymiskykyisiä banaanikärpäsiä. Ja niin kohu-uutinen vedettiin pikapikaa takaisin kyynelten kera.
Oli tapahtunut tuo sama ilmiö kuin noiden peippojen laulun kanssa. Paluu todellisuuteen.
Lajirajoja ei ole voitu ylittää ja siksi tieteellinen todellisuus joutuu edelleenkin tunnustamaan että maan päälle on eliöstö ilmaantunut "lajiensa mukaan" suvuttain. Eläköön vanha kunnon Genesis.
Miten on? Ovatkos evokit kestäneet lukea näitä mukavaia tosi-elämän ja tosi tieteen kertomuksia kuvitelmafiktioiden sijaan?- --------------------
"kieli on ohjelmoitu niihin, ja ohjelmointi vaatii aina älyä, joten taas saimme hienon todisteen ID:stä"
- Näin on. Nyt pitää vielä selvittää onko ne ohjelmoitu Javalla, C :lla vai kenties Visual Basic:llä.
"Eli peipot ovat luotu juuri tietynlaisiksi peipoiksi, ja vaikka niitä koitetaan väkivalloin muuksi mutella,niin ne palautuvat aina alkueräiseen formuunsa. "
- Kyllä. Evoluutioteoria on todistettu vääräksi. Evoluutio ei osaa muuttaa peipposen käyttäytymistä kahdessa sukupolvessa.
"Kunnnes tapahtui evolutiivinen katastrofi joka nosti kreatiosimin takaisin voittamattomaksi vuoren korkuiseksi esteeksi evoluutioteorian tielle."
- HAHAHAHAAA!!!!
"Eläköön vanha kunnon Genesis"
- Samaa mieltä! "Lamb lies down on broadway" on mun suosikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Onko vassarin lääkkeet(mt) jääneet taas ottamatta
Sen verran järjetöntä persuhuutoa taa näkyville. Tuo yksi häiriintynyt ei osaa kuin "huutaa" isoilla kirjaimilla, se on211351Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?1701072Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran1041070- 65785
Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että
Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.57762Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.51761Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."
Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y28731Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.47714- 51669
Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan
Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee563634Mieti oikeasti
Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.30617Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla
Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä32602- 84588
Oot komea
etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n20573- 31551
- 7544
kene ajoi "kolarin"?
"Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl14525- 43523
- 44511
Se oli molemminpuolinen limerenssi
Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭81499
