Muistatkos Jyrki-boy kuinka pestiin sun turpasi aina siilinjärven koululla talvipäivinä? Olet tainnut saada vähän valtaa nyt? Vannotit viime kesänä ettet ole meille mitään velkaa, mutta tules vaan "torille"
Katainen oli koulukiusattu!
se vellu vaan
16260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
kun pidättelit pissoja ulkona, kun ei laskettu sua koulun vessaan, ja laskit kaiken lahkeisiin?
Kai te nyt väänsitte siltä rillit solmuun, eikös vaan? Änkyttikö se?
muistaakseni
se pussasi ekan kerran kokoomusnuorten leirillä!!
Ei uskois että Siilinjärvellä nelikymppiset vielä pohtii lumeen pissimistä! Normaalisti sen ikäiset käy töissä ja hoitava muijaansa ja mukuloitaan! No, ehkä Siilinjärven kansakoululaiset on hiukan Hesalaisia jäljessä!
osti kuulemma siilinjärven R-kioskilta pornolehtiä, olen kuullut kerrottavan :))))
no se selittää paljon
Tehkää näistä valtion isokenkäisistä tosi-tv-ohjelmia, näkisi kuinka Jyrki tippuu riparileirillä veneestä, eikä kukaan tule apuun!
ja oli sen takia kiusattu
änkyttäjät meni ennen ammikseen, pyrkyrit eduskuntaan, kumpi toi katainen on?
on Jyrki nyt sliipatun näköinen ja puheet sen mukaiset. Onko tässä nyt jonkinlainen kosto niistä kouluajoista.
Oli tänään Eduskunnan välikysymyskeskustelussa aika kummallista havaita, että Kiviniemikin puhuu aivan samalla tavalla kuin Katainen, jopa sanatarkasti. Heistä tulisi varmaan hyvä avioparikin, vai onko Katainen niin hyvä manibuloimaan, että on saanut Kiviniemen toistamaan itseään.
Katainenkin potee Hitlerin kompleksia; Kun ei nuorena päässyt taidekouluun, nyt pitää päteä politiikassa!!
sen teille, . Muutaman kiusaajan tähden joutuu kärsimään kaikki suomen köyhät.
Kannattas pyytää anteeksi, niin jyrkikin vois heltyä..
Ihailen Kataista! Yksi siilinjärveläinen hoitaa yksin koko Suomen talouden ja sen lisäksi vielä EUnkin! Mihin muita ministereitä tarvitaan, kansanedustajista puhumattakaan!
Onneksi siilinjärvi on täynnä älykköjä, he vaan eivät osaa poistua alueeltaan kuin korkeintaan Kuopion torille kalakukkoja etsimään!
Voi saatana minkä teit kavereinesi Vellu!! Ilman teitä ja teidän kiusaamista, Katainen ei nyt olisi vallan ja kostonhaluinen päättäjä, sen sijaan hän olisi täysin tuntematon taiteilija tai vastaavaa yhtä vaaratonta.
Teidän syytä, että Suomen kansa kärsii Kataisen kostoa! Teidän syy, tajuatko!
Tarinasi ovat niin hulluja, että niiden on oltava totta?
Hyvä Jyrki ole näyttänyt sen mikä moni muukin koulukiusattu.....mitättömyyksiä ärsyttää se aines mitä he näkevät toisessa olevan.....pysykää vain siellä torilla ....ilmeisesti nuokutte siellä kaljapullo kourassanne....ja kohta on elämänne ohi....tyhjänpäiväisyyteenkö meni koko elämäni?