Pääministerimme on kuulemma jo päättänyt, että seuraavakin on hänen hallituksensa.
Onko joku mennyt lupaamaan tälle kivimeniminnelle seuraavan kauden? Kusetetaanko meitä suomalaisia vielä tässäkin..?
Vai mahtaako kyseessä olla vain megalomaaninen kusen päähän nousu?
Onko joku mennyt lupaamaan tälle kivimeniminnelle seuraavan kauden? Kusetetaanko meitä suomalaisia vielä tässäkin..?
Vai mahtaako kyseessä olla vain megalomaaninen kusen päähän nousu?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllähän sillä nestettä on latvassa. Toisaalta epärehelliset vaalit on arkipäivää, valehteleehan nuo
muutenkin joten ilmeisesti uusi hallitus on jo kabineteissa koottu.
Ei missään nimessä saa jättää äänestämättä, vaan äänestämällä tyhjää valta takuulla vaihtuu.
politikot mitä te oikein sovite vaaleista?
on asiat nyky Suomessa:
http://ropi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/60432-mot-haamuaanet
Kyllä sen nyt lapsikin tietää että kusetusta tämä meidänkin niín sanottu demokratia on. Kommareitten ja kapitalistien ero on siinä että kommarit tekevät vääryydet juurikaan peittelemättä röyhkeyttään kun taas kapitalistit yrittävät hieman hienovaraisemmin sumuttaa jengiä jotta raaka totuus ei paljastuisi.
Lopuksi molemmilla on ihan sama päämäärä alistaa ja riistää tavallinen kansa.
http://www.youtube.com/watch?v=-KqsN4OC3PI
Tässä pääsette nauttimaan Kokovartaloministerin toteamuksesta .....
alistetaan, riistetään ja kusetetaan ja vaikka mitä, jollemme tee jotain. Onko kellään ideoita vai pitääkö tehdä niinkuin pohjois-Afrikassa. Kai meitä kuitenkin enempi on kuin noita vallanpitäjiä luulisin. Me Suomalaiset ei kyllä erotuta millään tavoin niistä Systeemi-idiooteista, joista Lenin puhui. Me vaan ollaan Kataisen pellejä.
Pitäähän poliitikolla itseluottamusta olla! Ja kyllähän sen persukin tajuaa ettei nykyinen pääministeri vaihtamalla parane.
pysyvyyttä vaikka maailman tappiin mikäli palvelee heitä. Ovat nyt luvanneet samaa kivimielelle.
Kepulainen on kepulainen aina vaan.
Kiviniemi vaikuttaa niin muiden ohjemoimalta robotilta, hän ei varmaan pese käsiään ellei siihen ole Kallilta ja Ravilta lupaa?!
Kiviniemi on aivan samanlainen kuin Kokoomuksen Sauli Niinistö ja Katainen, jotka pilaavat politiikan ja demokratian EU-sokko-suomettumisellaan, ällö-jälkiviidaudellaan ja mediapelleilyllään. Isänmallisuus on vain vaalireplikki, millä ei ole mitään yhtymäkohtaa päätöksiin ja sellaisiin päätöksiin, mitkä johtaisivat kansaa oikaan suuntaan.
http://www.youtube.com/watch?v=fQCTShz4O4o&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=gmetMOw04Ss&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hzbGUxz2reo
Kaikki tuon akan puheet on tyhjää löpinää. Tyhjiä,mitäänsanomattomia heittoja. Mikäli
joku haastattelija onnistuu kysymään jotain selkeää asiaa, niin alkaa jankutus. Toistonauha pyörimään.
Tollaisella kanalla ei ole kansan kannalta mitään hyvää tulossa. Palkkakuria on 20 vuotta vanha
vaatimus.
Kiitos nyt jo riitti Kiviniemi! Vaihtoon ja koko perikatoporukka, äänestyskieltoon vaan.
Kepulaiset nyt puhuvat vähän mitä sattuvat.
suuttui kristilliselle liitolle,kun pistivät oman ehdokkaansa vuoden 1978 presidentinvaaleihin.
Ei ole sitten asiaa hallitukseen...SKL sai noin 10 prosenttia äänistä ja 24 valitsijamiestä.
Että sen aikaista poliittista kulttuuria...