Hesarikin sai orkut!

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Ruotsin P-G Andersson kurvasi MM-rallin johtoon/1135263714655

Jutussa iloitaan, kun " ralliin saatiin vihdoinkin sinikeltaista väriä"!!!???

HS:n toimittajalta pitäisi mennä kysymään, että KEIDEN pitäisi asiasta olla iloisia?

Suomalaistenko, ruotsalaistenko vai surujenko?
3187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toimittaja Esa Liljan mukaan SAATIIN sinikeltaista väriä ralliin.

Siis ketkä sai?

Äänestä
  • Eikö siniverinen löytänyt bajamajaa? Joutui laskettelemaan hankeen?

    Äänestä

Tuota samaa Ruotsin urheilumenestyksen hehkuttamista HS on jatkanut jo vuosikaudet. Voisi todellakin kuvitella lukevansa ruotsalaista sanomalehteä kun ruotsalaisten himmeämmistäkin mitaleista tehdään isoja juttuja. Vastaavaa ei tapahdu Norja, Viron tai Venäjän kohdalla. Ei koskaan.

Toisaalta suomalaisen Argentiinassa tekemästä purjelennon maailmanennätyksestä oli 19.1.2011 Hesarin verkkosivuilla vain neutraali STT:n uutinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vihdoinkin! kirjoitti:

http://www.hs.fi/urheilu/artikkeli/Ruotsin P-G Andersson kurvasi MM-rallin johtoon/1135263714655

Jutussa iloitaan, kun " ralliin saatiin vihdoinkin sinikeltaista väriä"!!!???

HS:n toimittajalta pitäisi mennä kysymään, että KEIDEN pitäisi asiasta olla iloisia?

Suomalaistenko, ruotsalaistenko vai surujenko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu