Miksi Päivi Storgård valehtelee näin röyhkeästi?
17
4559
Vastaukset
- m+m
"Miksi Päivi Storgård valehtelee näin röyhkeästi?"
Ehkä hän on oppinut jo suomenruotsalaisuutta. - hurri lehmä
Koska se on tyhmä.
- rupuruosi
Tuommonen nainen on narujen puutteen vuoksi vapaalla jalalla. Kun joku muu olisi vielä synnytyskivut kärsinyt ummikon puolesta- mieluiten joku meistä suomenkielisistä. On se niiiin väärin että.
- när irc luajsd
Storgård on palkattu tervehdyttämään hurrien rupsahtanutta geenistöä joka vuosisatojen serkunnaimisen jälkeen on aika kulunnut. Jokainen idiootti tietää että esimerkiksi ahvenanmaalaisissa on ryssän verta ja siksi ne ei ole yhtä sisäsiittoisia kuin närpiöläiset.
- 3+3
när irc luajsd kirjoitti:
Storgård on palkattu tervehdyttämään hurrien rupsahtanutta geenistöä joka vuosisatojen serkunnaimisen jälkeen on aika kulunnut. Jokainen idiootti tietää että esimerkiksi ahvenanmaalaisissa on ryssän verta ja siksi ne ei ole yhtä sisäsiittoisia kuin närpiöläiset.
Storgårdin entinen vaimo?
Kapellimestari Storgård oli telkkarissa vaimonsa Katin kanssa haastattelussa. - ämmä se on
3+3 kirjoitti:
Storgårdin entinen vaimo?
Kapellimestari Storgård oli telkkarissa vaimonsa Katin kanssa haastattelussa.Taitaapi se olla.
- Anonyymi
3+3 kirjoitti:
Storgårdin entinen vaimo?
Kapellimestari Storgård oli telkkarissa vaimonsa Katin kanssa haastattelussa.Ei todellakaan ole mitään sukua kapellimestarille. Ei ole edes sama sukunimi John Storgårds!
- Anonyymi
3+3 kirjoitti:
Storgårdin entinen vaimo?
Kapellimestari Storgård oli telkkarissa vaimonsa Katin kanssa haastattelussa.Obs! John Storgårds
- Kiiiltäää
onkohan kaikki varmasti "kohdallaan"...
- rupuruotsi
"Sekaisin kuin käkikello." Lyö ja huitoo miten sattuu...
- Anonyymi
rupuruotsi kirjoitti:
"Sekaisin kuin käkikello." Lyö ja huitoo miten sattuu...
Hyvät kommentit oli Päivillä.
- Ruostettako?
Kyllähän tuollainen fanaattinen esitystapa osoittaa, että rouvalla ei nyt taida kaikki olla kunnossa korvien välissä.
Kaikkea hyvää kuitenkin ja pikaista paranemista.- Pää sekaisin
joka on lopullisesti seonnut
- puolihoidon päivi
Pää sekaisin kirjoitti:
joka on lopullisesti seonnut
kunnon hoitoa psykiatrialla,sillä on jääny lääkkeet ottamatta tais saada väärät lääkkeet rotanmyrkyt puolitehoset se vei lopun terveyden, se on samoin jos auton akussa on puolet virtaa niin ei käynnisty
- PfPPPP
Sinulla on nyt oikein uusi elämäntehtävä? Minullakin on — nimittäin sinun tuhoamisesi. Annan ilmaisen vinkin: Kun joku on ovellasi, lähetä joku muu avaamaan. Voi mennä vuosi, kaksi, viisikin — mutta yhtenä päivänä se tapahtuu.
- Anonyymi
Tuo video oli kuvattu v. 2010. Viimeksi mainitussa tapauksessa Päivi ei ainakaan valehtele. Helsingissä oli jo tuolloin se tosiasia, että terveyskeskuksissa oli jo hillitön työvoimapula ja tänne alettiin palkata kovaa vauhtia ulkomaalaisia lääkäreitä, joilla oli melko huono suomenkielen taito. Käsitykseni mukaan myös ruotsiunkielisillä alueilla oli kielilääkäreiden pulaa.
Esim. Helsingin itäpuolen terveyskeskuksissa oli monia venäjänkielisiä lääkäreitä, erittäin ammattitaitoisia, mutta suomenkielinen ilmaisutaito saattoi olla melkoista sekamelskaa. Meidänkin pihaparlamentissä kerrotiin melkoisia käyntikertomuksia, miten lääkäriltä saatiin vihdoin esim. ajokortin uusimiseksi tarvittava terveystodistus. Lääkäri tutki ja todensi tilanteen, paperi saatiin aikaiseksi tutkitun ja lääkärin kiinteällä yhteistyöllä. - Anonyymi
Tuosta ei oikein saa selvää, mitä Päivi sanoo, mutta hän ei tosiaankaan ole sukua Johan Storgårdsille vaan vain ex-vaumo.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13410627
- 525110
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html442322Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1072135- 292023
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131641Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411462Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291144Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331101Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk541007