Mellunmaki

Olen mahd. katsomassa vuokra-asuntoa mellunmästä.
Millaisia ovet asukkaiden mielipiteet alueesta/lahialueesta
Onko siellä turvallista?
Asuntojen vuokrat sillä alueella halvat uusissakin taloissa.
3185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hoi!!! Leuku kolahtaa kylkkee.

Äänestä

salee

Äänestä

asunut Kontulan ostoskeskuksen vieressä 11 vuotta ja eipä ole tullut , kaikki lähiöt on samanlaisia, Mellunmäki on rauhallista aluetta , hyvät ulkoilumahdollisuudet, Kontulan ostari lähellä, missä kolme kauppaa, metro vieressä. Tänne vain, ihan on kivaa asuinpaikkaa. Nuo jotka tuossa jotain kirjoittivat, ovat jostain maalta tulleita ja haluavat uhoilla noin vaan huvikseen, ei tollasista tarvitse välittää.
Hyvää Kesää !!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleeko puukosta? kirjoitti:

Olen mahd. katsomassa vuokra-asuntoa mellunmästä.
Millaisia ovet asukkaiden mielipiteet alueesta/lahialueesta
Onko siellä turvallista?
Asuntojen vuokrat sillä alueella halvat uusissakin taloissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu