Connecting people, firing staff

Uudet älykääpiöpuhelimet kohta myynnissä.
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nokia, disconnecting people

Äänestä
  • Joo, eli tämänhän tiesin jo vuonna 2004, kun ostin ensimmäisen HTC (silloisen Qtec) windows mobile 4.0 puhelimeni Saksasta, koska Nokian "kommari" (symbian) ei suostunut päivittämään e-maileja jo avatuksi pöytäkoneeni kanssa. Esittelin sitten HTC-puhelinta suomessa kavereille ja kerroin sen OIKEASTI tukevan esim. PDF-fileja ja Word-dokumentteja. Kaverit nauroivat ja sanoivat ettei HTC koskaan tule saavuttamaan promillea (0.1%) suurempaa markkinaosuutta puhelinrintamilla.
    No, sama toistui n. vuotta myöhemmin Applen kohdalla, kun kerroin markkinoille tulevasta (iPhone) puhelinuutuudesta. Applelle olisi valmistajan mukaan riittänyt 0.2% maailmanmarkkinoista, mutta se saavuttikin 17% luokassaan. Ja loppu tässä "Nokia symbianismissa" onkin historiaa, kohta ihan konkreettisesti! :))))

    Äänestä

  • olsa vaan kirjoitti:

    Joo, eli tämänhän tiesin jo vuonna 2004, kun ostin ensimmäisen HTC (silloisen Qtec) windows mobile 4.0 puhelimeni Saksasta, koska Nokian "kommari" (symbian) ei suostunut päivittämään e-maileja jo avatuksi pöytäkoneeni kanssa. Esittelin sitten HTC-puhelinta suomessa kavereille ja kerroin sen OIKEASTI tukevan esim. PDF-fileja ja Word-dokumentteja. Kaverit nauroivat ja sanoivat ettei HTC koskaan tule saavuttamaan promillea (0.1%) suurempaa markkinaosuutta puhelinrintamilla.
    No, sama toistui n. vuotta myöhemmin Applen kohdalla, kun kerroin markkinoille tulevasta (iPhone) puhelinuutuudesta. Applelle olisi valmistajan mukaan riittänyt 0.2% maailmanmarkkinoista, mutta se saavuttikin 17% luokassaan. Ja loppu tässä "Nokia symbianismissa" onkin historiaa, kohta ihan konkreettisesti! :))))

    Onhan meillä sentään HUIPPUkoulutus..

    Äänestä

työntekijät Oulussa makkaratehtaalle..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusi motto kirjoitti:

Uudet älykääpiöpuhelimet kohta myynnissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu