Kertoisitteko minulle maahanmuuton, pakolaisten yms. kulttuuristen asioiden muuttujien puolustajien ja sen lisäämisen puolesta olevien, että mitä se on kun aina sanotaan, että se on rikkautta ne muualta tulleet ihmiset yms. Mitä se rikkaus tarkoittaa? Miten se on muuttanut teidän elämää tai millä tavalla haluatte sen tuovan muutosta elämäänne, kun sitä niin paljon tahdotte? Oletteko jotenkin vajavaisia ilman ja miksi ette esimerkiksi muuta jo sinne , missä sellaista on? Nyt ihan näin globalisaation aikana.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
vai niin
"Miten se on muuttanut teidän elämää tai millä tavalla haluatte sen tuovan muutosta elämäänne, kun sitä niin paljon tahdotte"
Mun kiinteistösijoitukset on turvattu kun isoja perheitä lappaa tänne, hyvät vuokratulot, ja veronmaksajien kustannuksella. Sitähän tuntee itsensä ihan eliitiksi!
Taidankin sijoittaa osan voitoista turvallisuuspalvelu-osakkeisiin. Valoisat tulevaisuuden näkymät heh.