Varo! Susi hiippailee Kankaantakana.

Taitaa jäädä lenkit iltaisin tekemättä, tai jos alkais harrastaa ampumahiihtoa.
20862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

jonka näin 11p. sarpatin/maatialan harjulla.Harmaa ,tuuheahäntäinen komistus se oli.Kyllä sain suksiini luistoa kummasti.

Äänestä
  • arvostus on nyt niin alhaalla, ettei sitä syö susikaan :)

    Sama hukka lähti liikkeelle Hämeenkyrön puolelta. Asusti hylätyn tönön alla, vaan menivät perkuleet purkamaan hukalta asumuksen. Tiedä, vaikka on tiineenä ja tekee nyt sitten pentueen Nokialaisen leikkipuiston leikkimökin alle.

    Pitäkää hyvää huolta. Muistakaa ruokkia se, ettei vaan saa nälissään jotain hauskaa ahaa-elämystä päähänsä..

    Äänestä

  • ulvova hukka kirjoitti:

    arvostus on nyt niin alhaalla, ettei sitä syö susikaan :)

    Sama hukka lähti liikkeelle Hämeenkyrön puolelta. Asusti hylätyn tönön alla, vaan menivät perkuleet purkamaan hukalta asumuksen. Tiedä, vaikka on tiineenä ja tekee nyt sitten pentueen Nokialaisen leikkipuiston leikkimökin alle.

    Pitäkää hyvää huolta. Muistakaa ruokkia se, ettei vaan saa nälissään jotain hauskaa ahaa-elämystä päähänsä..

    Suomalaiset pelkää susia aivan turhaan!

    http://www.luontoliitto.fi/tiedotteet/pelastakaa-suomen-sudet

    Äänestä

  • Hukka on etsinyt Ramppikuumetta, muttei löytänyt, päätti sitten lähteä Koskibaariin muiden susiparien seuraan..

    Äänestä

  • varmaan sama susi hiihtoladulle sunnuntaina.

    Äänestä

  • Suden on havaittu hyökkäävän ihmisen kimppuun kolmesta syystä:
    Itseään tai poikasiaan puolustava susi voi hyökätä ihmisen kimppuun.
    Susi on sairas. Useimmiten ihmistä purevat sudet sairastavat raivotautia. Tällöin sairastunut susi voi purra useita ihmisiä, jotka saattavat saada sudesta hengenvaarallisen vesikauhutartunnan.
    Ihmisiä saalistavat sudet.
    Esimerkiksi on raportoitu tapauksia, joissa nälkiintyneet sudet ovat alkaneet saalistaa lapsia luonnollisen ravinnon loputtua.

    http://www.suurpedot.fi/www/fi/suurpedot_ja_me/kohtaaminen/susi.php

    Äänestä

Mistä näitä ihmisiä oikein tulee?! Lisääntyvät kuin kanit ja vievät kaiken elintilan meiltä eläimiltä. Pitää sanoa tolle karhutoverille että nyt pitäisi kerätä porukka kasaan ja aloittaa syömistalkoot.

Teveisin, SUSI

Äänestä
  • nokialainen kaksijalkainen on paljon pahempi.

    Äänestä



  • PUTAANTIELTÄ... kirjoitti:

    Lähteny IHMISUSI.Eli vanha akanrotkäle.

    Jumalauta noita pelkureita. Ei meillä sorvassa ny yhtä sutta pelätä!

    Äänestä

  • niiinpä nii kirjoitti:

    Jumalauta noita pelkureita. Ei meillä sorvassa ny yhtä sutta pelätä!

    ...ei niin, kun olette linnottautunut sisälle

    Äänestä


  • PUTAANTIELTÄ... kirjoitti:

    Lähteny IHMISUSI.Eli vanha akanrotkäle.

    Ei se oo mikän susi vaan puavola.

    Äänestä

ihminen on ihmiselle susi

Äänestä
  • Jos on niin se on lähtenyt PUTAANTIELTÄ.

    Äänestä

Asiantuntijoiden mukaan sudella on 12 kertaa parempi hajuaisti, kuin koiralla. Susi tuntee jonkin saaliseläimen hajun, vaikka eläin on ohittanut paikan jo useita päiviä aikaisemmin. Susi tietää aina saaliseläimensä jälkien hajusta, kumpaan suuntaan jälkien jättäjä on mennyt. Terve susi inhoaa ihmisen hajua ja voi haistaa hyvissä olosuhteissa ihmisen hajun kilometrien päästä. Mitä ihmeen olentoja ovat ne otukset, jotka jättävät suden jälkiä ihmisten pihoille, varmaankaan eivät ole ainakaan terveitä susia? Mikäli nämä ”hyvävaistoiset” olennot eivät osaa kiertää kaukaa ihmisasumusten pihoja ovat ne selvä potentiaalinen vaara ihmisille erityisesti lapsille. Tutkimusten mukaa myös susista 20 % aiheuttaa 80 % petovahingoista. Suosittelen, että nämä 20% poistetaan aina havaittaessa, myös silloin kun kyseessä on laumansa johtaja, koska johtaminen on ollut vaarallisen huonoa.

Äänestä
  • Koskee myös poliitikkoja

    Äänestä

Tulkaa sulet Vesilahlelle , meillä on ollut kylmä talvi, ja me syölään mielellään sulen lihaa.

Äänestä

nokialainen on susi ihmisille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Villi Nokia kirjoitti:

Taitaa jäädä lenkit iltaisin tekemättä, tai jos alkais harrastaa ampumahiihtoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu