Kevät mietteitä...

Kyllä näköjään jotkut vanhat sanonnat pitävät paikkansa. Juolahti tuossa mieleen kun oli tuolla parvekkeella tupakan mittaisella tauolla.
Sitä sanotaan että kylmä kutistaa kaiken ja se taitaa pitää paikkansa.
Minä kun näin vanhenpana olen siirtynyt enempi tuollaiseen luomu tyyliin niin en kotona jaksa laittaa vaatteita kiusaks päälle.
Tuossa sitten kun hiippailin parvekkeelle jossa on samat -19° kuin ulkonakin ja heitin päälle vain sellaisen kevät takin joka sit peitti jotain.
Sieltä sitten kun sisälle pääsin ni huomasin kunka tahmeesti liikku, vaikka on tota rasvaakin päällikerroksissa, eikä auttanu vaikka lämpimään suihkuunkin heti menin.

Olenhan minä tienny että tuo rusinaa paljon suurempi ole muutenkaan, mutta en ny arvannu et ihan kokonaan katois;((
Kyllä vaan sitä täytyy uskoa vanhaankiin tietoon, mutta ei yhtään kiva ole kun ajatukset ei sit millään liiku kun ne aivon tapaiset on umpijäässä...että sellaista..

Seasons in the Sun
http://www.youtube.com/watch?v=DH5R2EoN6m8

4

329

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

        Juuri nyt, tällä hetkellä?
        Ikävä
        101
        1233
      2. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        91
        850
      3. Poliisi pamputti Variskankaalla

        Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
        Kajaani
        31
        774
      4. vapaa

        sana :) 🚮
        Ikävä
        66
        683
      5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

        Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        93
        616
      6. 32
        605
      7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

        S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
        Maailman menoa
        16
        574
      8. Nainen tosi ikävä sua

        Näkispä edes ohimennen
        Ikävä
        18
        558
      9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

        Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
        Ikävä
        43
        523
      10. Rakennus myynnissä

        Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
        Suomussalmi
        10
        466
      Aihe