Salkkarit

Tasoa parannettava

Salkkareissa on tosielämälle mahdottomia juttuja. Onko se suunnattu tietämättömille ihmisille? Esimerkkejä: Miten mukamas Pirkoksi tekeytynyt Liisa tosielämässä onnistuisi esittämään eri henkilöä läheiselle ihmiselle. Nuori neiti puolestaan oli kaivossa kaksi yötä ja selvisi hengissä. Tosielämässä hän olisi paleltunut. Isabella teetti raskaustestin verestä. Ainakin ennen se tehtiin virtsasta, mutta en ole varma, voiko sen tehdä verestäkin. Toivoisin vähän realistisempaa tekstiä.

8

480

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • YÄK salkkarit

      Yritin joskus tuota sarjaa katsella mutta ei oikein kiinnostanut!Joittenkin näyttelijöitten roolityöt todella ala-arvoisia,eikä käsikirjoituksen "juonenkäänteet" oikein vakuuta.
      Tuntuu että tätä hömppä sarjaa on tehty jo vähän liian pitkään,voisko keksiä jo jotain muuta vähän älykkäämpää ohjelmaa parhaaseen katseluaikaan?

    • tuijottaja

      Monikaan telkkariohjelma ei ole totta. Salkkarit on viihdettä ja viihteessä kaikki on mahdollista. Itse en kyllä kyseistä sarjaa seuraa vaan keskityn enemmänkin dokkareihin ja elokuviin mutta senkin tiedän että ainakaan elokuvat eivät ole totta.

    • Hahhah!!!

      Hahhah!!! Etpä ole paljoa tainnut elokuvia/muita sarjoja katsella jos nuo asiat häiritsevät sinua.

    • satunnainen ohikulki

      Perinteisesti raskaustesti tehdään yleensä virtsasta, mutta onnistuu myös verikokeella labrassa. Sarjaa seuraan hyvin harvoin, joten en tiedä, missä hän teki sen verestä. Mutta yleisesti ottaen olen samaa mieltä, että aina joskus, kun sarjaa seuraan, niin siinä näkee sellaisia juttuja, joita ei tosielämässä voi oikeasti tapahtua.

    • 11+8

      Se on saippuasarja. Ei ole tarkoitus, että se olisi todenmukainen. Johan siellä on nähty kaikenlaista, mitä tuskin käy samassa rapussa asuvilla naapureilla

    • jk

      vai niin

    • dbgsh et6y45n

      Kasvavathan ne mukulatkin puolessa vuodessa vauvasta teiniksi. Samoja asioita siis käydään läpi monen monta vuotta.

      Plus sekin vielä että tällä periaatteella Seppo ja Ismokin ovat varsin hyvin säilyneitä 100 vuotiaita teräsvaareja.

      Huhhuh...

    • ismoliini

      Salatut elämät on kyllä menneet huonoiksi ja tylsiksi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4774
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      208
      3804
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      108
      2220
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1258
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1246
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      493
      1059
    Aihe