Lisää työttömiä

Kokoomus on hallituksessa. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Myllykoski Paperin yt-neuvottelut päättyivät vähennyksiin/art-1288369604893.html
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kokoomusväkeä on myös monen kunnan ja kaupungin johtajana. Ja hyvin menee, työntekijät maksaa välittömästi kaupungien säästökuurit. Asukkaat sitten viiveellä palveluissaan.

Äänestä

lisää työttömiä. Tämä hallitushan Kataisen ja Kiviniemen johdolla jatkuvasti paasaa siitä miten kaikki heidän toimet johtavat suomalaisten työllistymiseen ja hyvinvointiin, ja siinä he ovat omasta mielestään onnistuneet hyvin.

Puhuvatteko pskaaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyllä huomaa että kirjoitti:

Kokoomus on hallituksessa. http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/Myllykoski Paperin yt-neuvottelut päättyivät vähennyksiin/art-1288369604893.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu