Ainakaan Putkonen ei unohda naisia

Lainaus Wikipediasta: "Toimiessaan Maaseututyöväen liiton puheenjohtajana Putkonen tuomittiin raiskauksesta kahdeksan kuukauden ehdottomaan vankeuteen ja 10 000 markan korvauksiin. Hän erosi puheenjohtajan tehtävästä tuomion jälkeen.
Taitaa olla tuomio useammalla Persulla?
7154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tämänpäivän asiat mahdukaan .
suomen lain mukaan kun tuomio on kärsitty niin se on selvä vaikka kuinka jauhat asiaa. itselläsi taitaa olla jotain peiteltävää kun toiset noin tuomitset vaikka asia on sovitettu. korjaa ajatusmaailmasi ennenkuin joudut sen kanssa vaikeuksiin.
putkonen on vapaa ja nauttii kansalaisluottamusta.

Äänestä

  • Sinun logiikkasi mukaan myös pedofiili nauttii kansalaisluottamusta sen jälkeen kun on kärsinyt rangaistuksensa.
    "korjaa ajatusmaailmasi ennenkuin joudut sen kanssa vaikeuksiin."

    Äänestä

  • Kaksnel kirjoitti:

    Sinun logiikkasi mukaan myös pedofiili nauttii kansalaisluottamusta sen jälkeen kun on kärsinyt rangaistuksensa.
    "korjaa ajatusmaailmasi ennenkuin joudut sen kanssa vaikeuksiin."

    Perussuomalaiset ovat sitä mieltä, että raiskattu ei saa keskeyttää raskautta ja raiskaajalla on oikeus tavata lastaan kärsittyään rangaistuksensa.

    Äänestä

No nyt selvisi miksei Putkonen itse lähde ehdokkaaksi.. Kyllä tuo homma pilaa persujen maineen ja siksi ei siitä ole näissä piireissä hiiskuttukaan.

Äänestä

Vaikea tietysti kenenkään on koko puolueen osalta sanoa mitään tuomioista, mutta ainakin ehdokkaat on pyritty valitsemaan niin, ettei kaapeissa luurangot kolisisi ;D.

Äänestä
  • Persujen listoilla on ainakin useampikin talousrikollinen. Kehtaavat vielä hyväkkäät vaatia velkojen anteeksiantoa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


HarusPerri kirjoitti:

Lainaus Wikipediasta: "Toimiessaan Maaseututyöväen liiton puheenjohtajana Putkonen tuomittiin raiskauksesta kahdeksan kuukauden ehdottomaan vankeuteen ja 10 000 markan korvauksiin. Hän erosi puheenjohtajan tehtävästä tuomion jälkeen.
Taitaa olla tuomio useammalla Persulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu