Veturinkuljettaja Harry Wallin saa Lapualta - jos perustetaan tukiryhmä - yli 500 ääntä. selväjärkinen mies.
Alajärven demariehdokas on hyvä ammattimies, mutta jos ei Lapualta niin sitten Seinäjoelta.
Alajärven demariehdokas on hyvä ammattimies, mutta jos ei Lapualta niin sitten Seinäjoelta.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kyllä Vallin saa lapualaislta ainakin 511 ääntä. Olen sen ihan ite laskenut, on se sen verran suoraselekäänen sosialisti.
luistelee niin vasemmalla ettei ääniä paljon riitä rehellisille demareille.
mutta ottaa niistä opiksi. Kokoomus taitaa pahasti aliarvioida duunaria, jos he luulevat taas huijaavansa kansaa tuollaisella vaaliohjelmalla.
ovat kokoomus ja keskusta.Eivätkä edes häpee alvia nostaessaan.
No perustakaa nyt helkkarissa se tukiryhmä, harva mies se on Veeärrän pääjohtajaa seinälle nostanut ja vielä asiasta ja sivistyneesti. Hoitaisivat vain muutkin asialliset asiat samalla tavalla, kyllä näitä suunsoittajia riittää. Minä annan sitten sen ääneni tästä hieman etelämpää.
Missä hemmetissä näkyy kokoomuksen asialliset esitykset, jotka edes vähän viittais siihen tavallisen työtä tekevän tai peräti työttömän ihmisen elämän ja aseman ymmärtäminen???
Ei ainakaan sen ehdokkaan tempauksissa, puheissa ja kirjoituksissa. Ei kuulkaa kukaan näin tyhmä sentään ole!
Harrysta tulla.Ei säiky isonpiakaan herroja.
Harry Wallinin tukiryhmä synty lähestyy, tukekaa avaajaa, Harryn ei tarvitse pystymetsästä lähteä.
Ei kai kukaan niinkuin, lähes järkevästi ajatteleva lapualainen lähde seinäjokelaista demaria kannattamaan. Seinäjokiset ajaa Lapua-liitymää, Ilmajoen lisäksi ja demarit mukana "pakkoliitoksessa."
Vai mitä demarit/Wallin?
En äänestäisi Wallinia vaikka olisi ainut demari ehdokas.
Jaa että miksikö , siksi että en hyväksy että VR:n työntekijä julkisesti mollaa työnantajaansa ellei työ innosta niin lähteköön koko firmasta. VR:n pomo ei olisi tullut TV keskusteluun jos Harry Wallin olisi ollut mukana. Kansanedustajaehdokkaan pitäisi osata esiintyä siten että voisi ja saisi keskustella VR:n ongelmista julkisesti.
Ps.ELÄKÖÖN PERUSSUOMALAISET.
OLEN TÄHÄN PÄIVÄÄN ASTI AINA ÄÄNESTÄNYT DEMARIA.MUTTA NYT SE ON LOPPU.
totuutta,kloppi kun oli pelkäsi alaistaan.Harry ei muuten kantele puoluetoimistoon Paulan lailla.
VR pääjohtaja ei halunnut mukaan keskusteluun jossa olisi ollut liikennevaliokunnan entinen jäsen. Harryn tuntevat tietävät ettei hän ole mikään räksyttäjä, tarmokas asialinjan mies. Hänestä saamme hyvän edustajan - ei tarvitse pystymetsästä ketään lähettää. Välivuotensa hän on tehnyt tosielämän työtä.
saanut.Valitsi kuitenkin työelämän,eikä ketkuillut.
Exäksi itseään nimittävä on pahoittanut mielensä kun Wallin sanoi suorat sanat VR:n pomolle. Se suuri synti oli se, kun kysymys oli vakavasta turvallisuusongelmasta ja siitähän ei olisi saanut puhua. VR:n klopille tuli nyt varmaan ihan pipi ja itku on silmässä persullakin. Mistä näitä lampaita tänne oikein sikiää.
Ex demari siirryppäs tähän päivään hiljalleen.et taida todellakaan ymmärtää mitä kirjoitat.Taidat olla joku yksinkertainen perseennuolija jota saa viedä kuin leppäkeihästä jos pomo käskee.Se ei todellakaan ole mollaamista jos ajaa ammattiryhmänsä etua.muuten ainut 100% järjestynyt liitto.Wallin tietää todella mistä puhuu pitkästi yli 35 vuoden kokemuksella.
äänestäkää vaan jos haluatte lapuan pakkoliitettettävän s:jokeen s.tanan mulkut.
ilimajojen persu.Kuka se muuten o ?
http://www.perusjuha.fi/
neuvottelijalta tunnu.Tilikin tappiolla.
Neverille tiedoksi vaan että nyt äänestetään kansanedustajaa eikä kuntaliitosten selvitysmiehiä
SDP ei halua energialle ja bensalle lisää piilo-välillisiä veroja.
Ensi vaiheessa Lapuan Linkkiin tulee Wallinia tukevia ilmoituksia, ryhmän jäsenet maksavat ne omasta pussista. Jokainen liittyä mukaan, rahat yhteen läjään ja tuki-ilmoituksia paikallislehtiin. Kunnon mies tarvitysee nyt ystävien tukea.
Wallin on teleketjusarjan demari ja on tanakasti vastaan kaikkia rautatieasoiden uudistuksia. En varmasti äänestä!
Wallin Harry on realisti, ja löytää äänestäjänsä. Merkit on hyvät, mutta äänet tarvitaan.
Liity mukaan.
Eiköhän se Harry mene eduskuntaan ilman Lapalaistenkin rahoja.Viime vaaleissa annoin erään ehdokkaan vaalikassaan 300 €, mutta ei se kyllä sillä rahalla mennyt läpi. Enää en anna mitään näiden vaaliraha sotkujen vuoksi.
Asialla on aina kaksi puolta vaikka olenkin antanut viime vaaleissa rahaa niin näiden sotkujen jälkeen olen ajatellut asiaa uudelleen.
Hakiessani itse työpaikkaa en pyytänyt keneltäkään rahaa että saisin työpaikan, joten jos haluaa eduskuntaan rahoittakoon kukin itse kampanjansa ei tarvi sitten selostaa mistä rahat on tullut.
Mitä hittoa joku kuski tietää kansainvälisestä taloudesta, jonka varassa me pakostakin elämme, kun kerran eu:n haluttiin?
Junat ei ainakaan kulje juuri ollenkaan aikataulussa, kenen syytä lie, mutta Wallin ehkä olisi voinut jotain siihen asiaan vaikuttaa, kun alalla on, mutta ei.
Töitä me tarvitaan, eikä mitään lakkokenraalia hommaamaan joka alalle yt-neuvotteluja ja firmojen myymisiä kiinaan.
Persua äänestäisin, mutta kun jää pois, niin taidan piruuttani äänestää Pöntistä. Hän varmaan hävittää kolmessa kuukaudessa Itä-Helsingin somalighetot?
SAK ratkaisi. www.sak.fi/vaalit antoi Pöntiselle 62% ja Wallinille 38%.
Ei silti, kyllä väkkärät ja muut ammattikuskit ovat aina tienneet ratkaisut kaikkiin ongelmiin Esson baarissa, mutta kun ne junat ei kulje puheilla, eikä valtiolaiva.
Sai tuolla joku enemmänkin prosentteja, joku piraattikin, mutta kun en ole koskaan kuullut edes nimeä, niin en taida äänestää.
Persuilla ei oo uskottavaa ehdokasta. Wallin on meidän suvun ehdokas.
Voihan iikollipersu! Kuka duunari tai köyhä luottaisi Vihtoripaitaa päällänsä pitävään?
Se joka laittaa sinimustat päällensä ajaa kyllä oikeiston ja rikkaiden asiaa.
http://www.youtube.com/watch?v=2u5XqRImgow
Kuinka monta yötä pitää vielä nukkua että saa äänestää Harry Wallinia. Tarkoitan ennakkoon,, en mene vaalilautakunnan tuijotettavaksi