On suomalaisla pokkaa! Ensin ostetaan rahalla näistä maista luonnonvarat ja perustetaan yrityksiä tuottamaan suomalaisille ja saastuttaaman elinympäristö ja tämän jälkeen kehdataan vielä kieltää näiltä ihmisiltä kerjääminen.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/HS Valtaosa helsinkiläisistä kieltäisi kerjäämisen/art-1288369994686.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/HS Valtaosa helsinkiläisistä kieltäisi kerjäämisen/art-1288369994686.html
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ensinnäkin Romaniaan ja Unkariin on suomen avulla pystytetty tuhansittain työpaikkoja, jopa täällä työskennelleet ovat opastaneet niitä siellä unkarissa juuri siihen , jossa itse työskentelivät eli opastivat oman työn viejiä ! Romaneill on itsellään ongelma puolestaan kulttuurinsa kanssa, jos et ole vielä sitä sattunut huomaamaan kenties nuoresta elämänkokemuksesta johtuen !.
Ja sitten: Miksi antavat ostaa luonnonvaroja ? Syyttäkööt luonnonvarojensa myyjiä ja sen kansa itseään, jos on niin lammas että antaa myydä, jos ei pitäisi.
Lisäksi tuo kerjäläisten tulo suomeen tarkoittaa lisääntyvää asuntomurtojen määrää ja varkauksia (toivon että kotisi putsastaan ensimmäisten joukossa) eikä jonkun, joka vastustaa tätä hyysäämispolitiikkaa.
Miksi muuten Jumala rankaisee Romaniaa , Unkaria , Slovakeja jamuitakin muitakin Kristittyjä tuonlaisella hirveällä Romanivitsauksella ?
Eivät romanit romaniassa mitään omista, ei heiltä ole voitu mitään viedä. sen sijaan Romanian pitäisi alkaa itse ihan hoitaa romaniongelmaansa, koulutus pakolliseksi heillekin ja töitä. Ja rikolliset ja sutenöörit linnaan siellä, ei turvapaikkakiertueelle muualle Eurooppaan.