Yrittäjän täytyy olla työ narkomaani.olin 32v pien yrittäjä.tunteja ei pystynyt laskemaan.mutta päivääkään en vaihtais .Oli se elämä vaihe rikasta,jokainen päivä erilainen.mummo
jos on laiska älä yrittäjäksi ala.
73v
5238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomalainen yrittäjä on yleensä se laiska mulkero joka on saanut kenkää työnantajalta ja joka perustaa firman jotta voisi vetää lonkkaa työaikana.
Suomessa yrittäjyys on vain se viimeinen vaihtoehto jolla laiska mulkku yrittää pysyä leivän syrjässä.
Omalla ajallaa se lonkkaa vetää, jos varaa on. Sinä todennäköisesti vedät lonkkaa ihan muuten vaan ja elät meidän veronmaksajien (yrittäjienkin) maksamilla rahoilla. Pitäisit vaan ne nakit pois näppäimiltä ja liittäisit ne mieluummin yhteen ja rukoilisit kiitosta herralta, kun sait nuudelit kattilaasi. Yrittäjä (laiskakin) ostaa ne sentään itse!
omalla rahalla, phyi!
Starttirahalla se laiskapaska runkuttaa ...
38% maksoin veroja tuloista ja siihen siihen prosenttiin ei pääse moni miljonäärisijoittajakaan.
Joten älä sinä laiska tai/ ja (ja = todennäköisesti) persillee potkittu yrittäjänretku alkaa vittuilla veronmaksusta.