vr pomojen pitäis tehdä

opintomatka siperiaan kattoo kun junat kulkee 70 asteen pakkasessa, suomessa kun on 20 astetta niin hyydytään, pitäiskö jo vaihtaa johtoporras uusiin?
5115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siperiassako 70 astetta pakkasta?
Ja kulkeeko ne siellä 160-220 km/h??
Ammu ittes.

Äänestä

Istuskele siinä semmoinen viikon päivät junassa ihastelemassa kuinkas se matka taittuu sinne siperiaan, tai sieltä takaisin... Voi sen jälkeen VR:n kyydit maistua!

Äänestä
  • VR:n hommat on taas tänäkin talvena kusseet täydellisesti. Mua ei ainakaan kiinnosta tippaakaan miten Siperiassa junat kulkee mutta VR:n touhut suoraan sanottuna vituttaa jo suunnattomasti. Kalusto ja muu hölmöily jatkuu aina vaan ja matkustajat kärsivät tilanteesta.

    Äänestä

  • VR pettää aina kirjoitti:

    VR:n hommat on taas tänäkin talvena kusseet täydellisesti. Mua ei ainakaan kiinnosta tippaakaan miten Siperiassa junat kulkee mutta VR:n touhut suoraan sanottuna vituttaa jo suunnattomasti. Kalusto ja muu hölmöily jatkuu aina vaan ja matkustajat kärsivät tilanteesta.

    Ja tulos/sanktipalkkauksen alle koko henkilökunta. YT-neuvottelut neljästi vuodessa.

    Jokohan rullaisi?

    Äänestä

Matkustin 90-luvun alkupuolella Siperian radalla. Matkaa oli taitettu jo toista viikkoa, kun juna
pysähtyi keskelle rannatonta suota, pakkasta oli vain 45 kraateria. Oltiin siinä paikoillaan oltu
noin kolme tuntia, kun konduktööri tallusteli ohi. Kysyin virkamieheltä pysähdyksen syytä johon
vastaus oli" veturia vaihdetaan" ja äijä hävisi kohti veturia. Seuraavana päivänä konnarin nähdessäni
esitin saman kysymyksen ja vastaus oli" veturia vaihdetaan". Onneksi huomasin kysyä että mihin sitä vaihdetaan? Vastaus tuli heti " votkuhun tietysti votkuhun. Matka kesti 3 viikkoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


565656 kirjoitti:

opintomatka siperiaan kattoo kun junat kulkee 70 asteen pakkasessa, suomessa kun on 20 astetta niin hyydytään, pitäiskö jo vaihtaa johtoporras uusiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu