Nyt on hyvä tilaisuus leikkaamattoman urosfretin omistajalle tehdä hieman taskurahaa! Omat suunnitelmat ovat sen verran muuttuneet, että päätin käyttää tytölläni mielummin vierasta, kuin omaa urostani.
Inga on pastellin värinen tyttönen, painaa reilu 800 grammaa, todella aktiivinen ja herttainen touhottaja. Ingalle etsisin siis ensisijaisesti albiinoa tai suklaan väristä urosta. Olisi plussaa jos uroksen suku olisi tiedossa, tai että olisit nähnyt ja terveeksi todennut sen vanhemmat. Terveys ja selväpäisyys siis kuitenkin riittää. Itse asun Vantaalla, joten olisi suuri plussa jos asuisit jossain tässä lähellä.
Astutuspalkkiosta sovitaan erikseen, ihan sen mukaan mitä uroksen lainaaja astutuksesta haluaa. Lisäksi tekisin astutuksesta kirjallisen sopimuksen, joka voidaan laatia yhdessä/jompikumpi osapuoli voi laatia.
Mikäli sinulla on tarjota haluamaani urosta, minuun voi ottaa yhteyttä sähköpostilla: [email protected]
Liitä jo ensimmäiseen viestiin mahdolliset sukutaulut ja valokuvat uroksesta, kerro hieman itsestäsi sekä fretistäsi, palkkiotoiveesi ja missä asut. Kerro myös muista toivomuksistasi astutuksen suhteen :)
Itse tuskin seuraan tätä ketjua, joten mikäli aijotte kommentoida niin varautukaa että en vastaa tai vastaan pitkän ajan päästä! Eli yhteydenotot ensisijaisesti s-postiin.
Etsitään albiinoa/suklaata urosta astutukseen!
Urosta vailla
0
150
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510