Kristuksenkirkkossa maanjäristys?

Useita kuolleita

Uuden-Seelannin maanjäristyksessä.
Voimakas maanjäristys on ravisuttanut Christchurchin kaupunkia Uudessa-Seelannissa. Vahvistamattomien tietojen mukaan kuolonuhreja on paljon, jopa kymmeniä. Kaupungin pormestari julisti alueelle hätätilan. Kaupunki on kärsinyt erittäin pahoja vahinkoja ja useita rakennuksia on sortunut.

Paikallinen poliisi kertoi tiedotteessaan, että kaupungissa on useita kuolonuhreja, mutta tietoja ei ole vielä tarkemmin vahvistettu. Kaupungin pormestari sanoi alueen muistuttavan sotatannerta.

Jumala rankaisee?

http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/02/useita_kuolleita_uuden-seelannin_maanjaristyksessa_2380752.html

Live.
http://www.abc.net.au/news/abcnews24/

19

1062

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 17 kuollutta

      löydetty.

    • 321123
      • Pole Shift

        Pole Shift


      • sullitti

        tyhjiöihin pitäisi pumpata vettä mutta nämä ei sitä tee,sama koskee kaivosteollisuutta
        onkalot pitää täyttää,ei saa jättää tyhjiöitä


    • kake kukko
    • janesz1

      Ihan oikeesti...!!!
      Järjen käyttö on sallittua.
      Jos ei sitä ole, niin onhan tietty sitte pakko turvautua uskontoihin. Kuka mihinkin niistä...
      Usko on tietty hyvä asia monille, mutta tiede selittää asiat PALJON uskottavammin.
      (Ja tästä asiasta ei kannata alkaa väittelemään mun kanssa).
      Minäkin uskon. Olen uskovainen.
      Mutta en usko Jumalaan. En ainakaan siihen kristittyjen Raamatussa kuvailtuun.
      Miksei "Jumala" voisi yhtä hyvin olla maan sisässä, kuin taivaassa.
      MAANJÄRISTYS "JEESUKSENKIRKOSSA".......
      Kaupungin nimi, jonka brittiläiset, maorikansan tapettuaan antoivat paikalle nimeksi!
      Oliko lupa TAPPAA /käännyttää alkuperäiskansa kristittyjen jumalan nimissä??? Oliko Häneltä saatu lupa sellaiseen??????

      HEI HALOOO!!!

      • Täh?..

        hoopoilette?Christchurch on kaupunki tai kylä.
        Milloin kirkolla on pormestari?
        Pitikö tästäkin vääntää uskonnollinen?että saa purkaa
        myrkkyjä päästä ulos?


      • väännetäänkö rautala

      • ........

      • Pagana
        Täh?.. kirjoitti:

        hoopoilette?Christchurch on kaupunki tai kylä.
        Milloin kirkolla on pormestari?
        Pitikö tästäkin vääntää uskonnollinen?että saa purkaa
        myrkkyjä päästä ulos?

        Televisiossa näyttivät ,kun kirkko romahti maantasalle.


    • vaan tunnusmerkkejä.

      Kyllä Raamatussa on ennustettu nämä kaikki tämän päivän kauheudet ,lukuun ottaen ,sodat myrskyt ,nälänhätä, rutto taudit, millaisia ,myös ihmiset tulevat olemaan. 2.timoteus :3luku 1-5, mutta ei sanota mikä ne aiheuttaa, mutta sata varmasti ei Jumala aiheuta niitä, kyllä se on ihmisen ahneus ,joka suurelta osin ne aiheuttaa ,mutta ne on Jeesuksen antamia ,lopun ajan tunnusmerkkejä, tämän asianjärjestelmän päättymisestä, ja Jumalan valtakunnan tulemisesta hallitsemaan koko maata. lue Daniel,2:44 sitä ennen Raamattu kehottaa ,johannes 3:17 hankkimaan Jumalan ja Jeesuksen tuntemusta, että voisi päästä sen valtakunnan alaiseksi.Mutta Jumala ei pakota ketään ,vaan kehottaa kaikkia jotka haluaa säilyä elossa siitä lopullisesta tuhosta, kuuntelemaan Raamatun sivuilta Jeesuksen antamia ohjeita ,mm. kuuluisa vuori saarna Matteus luvut 5-7 .Jumalaa ei voida koetella pahalla, eikä hän itse koettele ketään. eli Nämä luonnon onnettomuudet ei ole hänen aiheuttamia.

    • ...---...

      Niin, tällaiset katastrofit siis erottavat pakanat tosiuskovaisista? Vallan pisti korvaan kun TV-uutisissa selviytynyt pari sanoi, että kyllä nyt Herra oli suojelemassa kun sattuivat olemaan juuri jonkun rakennuksen kahviossa, joka ei sortunut. Joo, että ei se yläkerran ukko kuitenkaan mitään mahtanut tälle tuholle ja kymmenille uhreille. Ehkä jotenkin törkeää sanoa näin, mutta vähän itsekästä sanoa noin.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      156
      5570
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      113
      5367
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5012
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      30
      2953
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2497
    6. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      51
      2327
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2154
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1838
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      14
      1574
    10. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      10
      1536
    Aihe