Kiinteistövälitysyritys Kiintestömaailman tarjouskauppa-asuntomyynti on sekä asunnon omistajan ja mahdollisen ostajan vedätystä ja hyväksikäyttöä. Valvovan viranomaisen Työ- ja elinkeinoministeriön tulisi kieltää ko. vilpillinen ja hyvän kauppatavan vastainen asunnonvälitys. Tarjouskappa on epätyypillinen kauppatapa alalla ja tuo "ilmaa" asuntojen hintoihin.
Asunnonvälitus on Suomessa luvanvaraista liiketoimintaa.
Sampo-pankki on merkittävä omistaja Kiintestömaailmassa.
Asunnonvälitus on Suomessa luvanvaraista liiketoimintaa.
Sampo-pankki on merkittävä omistaja Kiintestömaailmassa.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kiinteistömaailman lähtöhinta on täysin sieltä,valmiiksi ylihinnoiteltu,ja siitä pitäsi tarjota enemmän.
Tarjouskaupan pitäisi olla sellainen että ostaja tekee tarjouksen , siis sellaisen kuin haluaa,se on oikeaa tarjouskauppaa.
Kiinteistömaailma ei tiedä edes autotallin ja autohallipaikan eroa kun aina mainostavat hallin ruutupaikkoja autotalleina,todella surkea yritys,en käytä heidän palveluita enkä Sampo-pankkia