Koko Suomen Kansalla on vahva epäily Lipposen teoista. Miksi häntä ei tutkita? Eikö Suomi ole oikeusvaltio?
Mihin Halonen on sotkeutunut, kun peittelee asiaa?
Mihin Halonen on sotkeutunut, kun peittelee asiaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miksi tutkittaisiin normaalia diplomaattista toimintaa? Tai voihan sitä tutkia akateemisessa mielessä, mutta tunkiokommunistien piereskelyyn ei tarvitse reagoida.
tietojen vuotaminen ties minne diplomaattista toimintaa?
tarkoititko myyrä JÄÄTTEENMÄESTÄ mutta tuli kirjoitusvirhe. no, voihan sitä myyräntyöksikin kutsua näitä ahon jäätteenmäen vanhasen kiviniemen tekosia.
NYT TAVAT MUUTTUU.Ahneet tuomiolle.PERUSSUOMALAISET OTTAA VALTAA:vaalit on lähellä.
eikö riitä kun tutkitaan AHO JÄÄTTEENMÄKI VANHANEN KIVINIEMI ryhmittymän VALHEITA ja salailutoimia, mitä siihen enää muita pitää sotkea, tarpeeksi ovat nämä huseeranneet asioita sekaisin....
Lipponen pitäisi panna pysyvästi takariviin ja myös pitää siellä, vaikka väkisin. Lipposen aika on ollut ja mennyt. Hyvä niin.
Lipponen täyttää tänä keväänä 70 vuotta, on siis selkeästi eläkeikäinen.
Me suomalaiset emme kaipaa häntä enää uhoamaan ja tuhoamaan suomalaisen politiikan tahtumien keskelle.
Meillä on aktiivi-ikäisiä toimijoita omasta takaa. Lipposen mielipiteillä tai puheilla ei ole painoarvoa, hänellä ei ole toimivaltaa päivän politiikassa - eikä häntä kukaan sitäpaitsi jaksa kuunnella.
Jos joku kiinnostuu Lipposesta, niin aina voi lukea kirjoittamiaan kirjoja. Niissä sitä politiikan jauhamista riittääkin. Lipponen teki (muka) kaiken oikein politiikan parissa - ja muut tekivät kaiken väärin.
sdp....90.luvun lamassa..vietiin kaikki kansalta.pankki korot kaatoi työ väkeä.kun heinää.verot nousi....pankki konnat herkutteli.liljuskin sai kymmenet miljoonansa..sungfist sai miljoonansa.ahneet tuleet koko ajan ahneemmiksi,.
Tutkittu on moneen kertaan ja todettu, että hyvin hoiti Lipponen hommansa ja oikein Suomen kannalta.
Mutta mitä tapahtuu kun tutkitaan nykyisen hallituksen ministereiden lahjonta- ja juhlinta-juttuja. Ei tapahdu yhtään mitään.
Kun Nuorisosäätiö jakoi Raha-automaattiyhdistykseltä saamiaan avustuksia kepun johtajien (jotka istuivat Nuorisosäätiön hallituksessa) vaalirahakassaan - se ei ollut lahjontaa - eikä aiheuttanut toimenpiteitä.
Kun KMS jakoi vaalirahaa 11 ministerille ja vaati vaalirahan vastineeksi muun muassa Marja Tiuraa lobbaamaan kaavoituslakia KMS:n johtomiesten mukaiseski - ei ollut lahjontaa.
Kun Marja Tiura lensi Thaimaasta Nova Groupin laskuun Suomeen, kun Marja Tiura osti 4.000 euron sohvan Nova Groupin laskuun ja kun Marja Tiura sai Nova Groupin lahjoittamaan Anna Tapion koulun pesukoneet - ei ollut lahjontaa.
Kun Kanerva vietti synttäreitään (17.000 eurolla) Nova Groupin laskuun - ei ollut lahjontaa.
Onko kokoomuslaisilla ja kepulaisilla ministereillä Suomessa syytesuoja - ei ole. Kyllä heitä syyttää voidaan - mutta päätös on aina vapauttava.
Ja samat lahjotut ovat ehdokkaina ja ääniharavina aina tulevissa vaaleissa.
Nämä ministerit saivat KMS:lta vaalirahaa:
Matti Vanhanen, kepu, 10.000
Liisa Hyssälä, kepu, 5.000
Jyri Häkämies, kok, 10.000
Jyrki Katainen, kok, 5.000
Paula Lehtomäki, kok, 15.000
Suvi Lindén, kok, 5.000
Mauri Pekkarinen, kepu, 10.000
Stefan Wallin, r, 10.000
Anu Vehviläinen, kepu, 10.000
Henna Virkkunen, kok, 5.000
Paavo Väyrynen, kepu, 10.000
ja paljon muuta jota ei ole päivänvaloon tullut, mitähän ne KIVINIEMEN SALATUT rahatkin ovat olleet...
On aika ihmeellistä, että Lipposen päällä vahvasti lepäävät maanpetosepäilyt ei johda tutkimuksiin. Miksi Halonen ei uskalla tehdä mitään?
Koiviston ajankin paperit on julistettu salaisiksi! Ei ihme jos Lipposen sössimiset painetaan villaisella. Tällaiset on vain Suomessa.
tapettu demari on oikein
lällällää-lällälllää- kepu se vaalit häviää- vaalit häviäääää