Tämä palsta alkaa olla sairas.
Joku (jolla ei ole höykäsen pölähdystä ortodoksisuudesta) vosuu tällä palstalla.
Aidot ortodoksit eivät voi tehdä mitään. Kaikki me tiedämme, miten se p....... voi vaikuttaa.
Emme voi muuta kuin odottaa vain.
Tehkää kuitenkin ilmoituksia ylöspidolle.
Joku (jolla ei ole höykäsen pölähdystä ortodoksisuudesta) vosuu tällä palstalla.
Aidot ortodoksit eivät voi tehdä mitään. Kaikki me tiedämme, miten se p....... voi vaikuttaa.
Emme voi muuta kuin odottaa vain.
Tehkää kuitenkin ilmoituksia ylöspidolle.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja teveinä on pysytty
siunausta kaikille ihmisille
ja nyt rillaamaan
uimassa ja sitten ei muuta kun paastoamaan
VOSUT ovat aivan muualla. On yleistä esim. Turku24.fi palstalle kirjoittavat Turun Sanomien toimittajat ja muut gryndereitä nuolevat pyrkyrit. Joskus tuntuu että täälläkin kirjoittelevat "alan ihmiset".
niin milloin se vosu on ei jäsen.. milloin se on laika ja tyhmä ja ruma papin vaimo milloin tiistaiseuralainen milloin vajokki katekumeeni milloin se on mistäkin päin ja minkäkin niminen...aika epätodennnäköistä että noin arviot vaihtelevat päivän ja viestien mukaan.Oletettavasti se on kuitenkin nainen siitäkin voi jo päätellä jotakin.
No varmaankin se itse paholainen jonka poistamista ylläpidon voimien kautta odotetaan.
Taitaa olla niin että jokaisella meillä on oma pikku paholainen korvien välissä häiritsemässä kellä enemmän kellä vähemmän.
Muista en tiedä Turussa mutta täälläpäin oli joku johtajatason vieraileva turkulainen aikoinaan töissä johon sekaannuin syntistä elämää vielä viettäessäni.Äijällä oli ravintelissa ihan sormus sormessa vaikka oli kuulemma ihan eronnut ihminen oli vain se sormus kuulemma tottumuskysymys kun erosta ei ollut kauaa aikaa.Vaimokin oli ihan koulutettu ihminen kuulemma ja lapsikin taisi olla.
Tuli hairahduttua, sittemmin ihan yökötti koko tapaus.Tämä miesvalio kertoi sitten turkulaisista lehtipuolen ihmisistä jotain.Että mikään ei onnistu sielläpäin jos ei Turkulaisten sanomalehti omistajien kanssa ole kaverina.
No kivaa ei ole pahaa puhua ja juoruta uskovaisen.Eikä tällä ole mitään uskonnollistakaan merkitystä kuin asianosaisille itselleen.
Kaikkeen saastaan sitä on tullut hyväuskoisuuttaan sotkeennuttua.Onneksi siitä on todella kauan aikaa.
Hyvää Paastonaikaa!
Nostetaan peukkuja vaan!