Gaddafin kosto on karmea

9223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ammuttu.

Friendly fire, heh :)

Äänestä

oikea hirviö! Tämmöistä miestä ovat länsi johtajat taputelleet selkään,berlusconikin ylin ystävä tämän hirmun kanssa!

Äänestä
  • vastaa kova kovaa vastaan ei hullut muuta ymmärrä.

    Äänestä

  • kova sälli toi Kallu kirjoitti:

    vastaa kova kovaa vastaan ei hullut muuta ymmärrä.

    niinkuin sarajevossa ikään ja se tehoaa hyvin.

    Äänestä

  • on aikoihin kirjoitti:

    niinkuin sarajevossa ikään ja se tehoaa hyvin.

    No esitäpä ne. Vai oletko pelkkä ripulipaska gaddafin kannattaja?

    Äänestä

Sotilaat eivät tulita perheitään ja kotejaan joten taustalla on oltava ulkomaalainen palkka-armeija.

Äänestä
  • Egyptissä poliisit tulittivat kansaa, mutta armeija oli puolueeton.

    Äänestä

  • sotilaista, pääasiassa itäeurooppalaisista. Legioonan kokoaminen, varustaminen ja muut käytännön järjestelyt on suoritettu italiassa. Silvio Berlusconin ja läheisten kauppakumppaniensa tuella. "Eurooppalainen legioona" on yksi niistä vastalahjoista, joita italia on maksanut vastineeksi libyalaisesta öljystä.

    Silvio Berlusconella, italialla ja näiden kautta euroopalla on libyan kriisissä kädet kyynärpäitä myöten libyalaisten siviilien veressä. Ei mikään ihmekään että gaddafin vastaisten pakotteiden suhteen italia on röyhkeästi määkinyt VETO-lausettaan murentaen mahdollisuudet yhteiseurooppalaiseen päätöslauselmaan asian suhteen.

    Libyassa ON kysymys öljystä. Mutta takapiru ei tässä ole USA vaan ITALIA.

    Äänestä

Gaddafilla huhutaan olevan vielä kemiallisia aseitakin ja voi hyvin käyttääkin niitä. Kuinkahan monta vielä kuolee?a

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Burning corpses kirjoitti:

http://www.youtube.com/watch?v=7Wot4bl0b5c&feature=related

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu