Yllättävä ehdotus hallitukselta!

Hallitus ehdotti, että otetaan kaikki maahanmuuttajat suomeen, niin hätä poistuu kaikkialta maailmasta. Suomi voisi hallituksen mukaan sitten työllistää kaikki hätää kärsineet ja suomessa olisi täystyöllisyyyyyyyyys.

Mitäs tuumaatte? Taitaa toimia
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

MUTTA TULETTE EREHTYMÄÄN, SUOMEN KANSA EI PORVAREITA ENÄÄ ÄÄNESTÄ, VAAN ÄÄNET MENEVÄT VASEMMISTOLIITOLLE JA SUOMEEN TULEE VASEMMISTOHALLITUS, SUOMEN ITSENÄISYYS PELASTETAAN.

Äänestä
  • Vaikka et ymmärräkään yhtään mitään, yhtään mistään, ei se tarkoita, ettet pystyisi sormellasi piirtämään ulosteeseesi kuvioita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aslakkipaslakki kirjoitti:

Hallitus ehdotti, että otetaan kaikki maahanmuuttajat suomeen, niin hätä poistuu kaikkialta maailmasta. Suomi voisi hallituksen mukaan sitten työllistää kaikki hätää kärsineet ja suomessa olisi täystyöllisyyyyyyyyys.

Mitäs tuumaatte? Taitaa toimia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu