Käsittämätön lammas!

Miksi Mari Kiviniemi ja suomen keskusta haluavat kiusata suomalaisia koululaisia pakkoruotsilla? Miksi keskustalle ei kelpaa vapaaehtoinen ja valinnainen ruotsinkielen opiskelu vastenmielisen ruotsinkielen pänttämisen sijaan?
3105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kiviniemi on esittänyt asiassa toimivan ehdotuksen eli Itä-Suomeen Venäjä vaihtoehdoksi, siinä on nieltävää Soinille ja muille pakkoruotsin kannattajille.

Äänestä
  • Mitä, onko Kiviniemi vihdoinkin saanut suunsa auki, eikä enää esitä mykkäkoulua? Niin kävi toimittajan edessä. Kiviniemi kasvaa ja kehittyy!

    Äänestä

  • Martzu Stone kirjoitti:

    Mitä, onko Kiviniemi vihdoinkin saanut suunsa auki, eikä enää esitä mykkäkoulua? Niin kävi toimittajan edessä. Kiviniemi kasvaa ja kehittyy!

    Kiviniemi on yhtä uskottava kuin Pekkarisen hiukset...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaihdan puoluetta! kirjoitti:

Miksi Mari Kiviniemi ja suomen keskusta haluavat kiusata suomalaisia koululaisia pakkoruotsilla? Miksi keskustalle ei kelpaa vapaaehtoinen ja valinnainen ruotsinkielen opiskelu vastenmielisen ruotsinkielen pänttämisen sijaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu