Tällä tiputtiin jatkosta - wtf?

hjdfighn

3

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äimistynyt

      Ville näkyy olevan New Wave -09 kilpailun Suomen voittaja ja tehnyt Tuiskulle ja Nightwishille töitä. Tuolla videolla laulaa tosi hyvin. Olisko pärjänny paremmin, jos ei olis kertonu olevansa musiikkipedagogi?

      Tietty alleviivaaminen Villen esityksissä on, semmonen opettajamainen ote, oikeesti. Vähän kuin oma musiikinopeni oli aikoinaan - jokainen kappale on semmonen demonstraatio, ei tunteiden tulkki. Se ei varmaan idolille sitten sovi. Mutta laulaahan hän ihan hemmetin hyvin! Hirveän lunki ja rento tyyppi. Ei ottanut moksiskaan Olli Lindholmin letkautuksista ja lähti hymyillen pois teatterista. Hieno jätkä.

    • Marttijyrää

      onhan tuo aika neitimäistä piipitystä.
      Nyt tarvitaan näiden Tuiskujen ja ynnämuiden sijaan miehistä miestä noihin lauluhommiin.
      Se Martti - mikälie leukaparta, kaljupää, laulo tosi makeesti eilen. Siinä on kisan voittaja!

      • ...

        Kuuntelin maikkarin version, ja hyvä oli sekin. Oli ehdottomasti mieslaulajien kärkeä-ja osasi esiintyä! Mielenkiintoista olisi tietää, millä tuomarit perustelivat Villen pudottamista, jätkä kun on voittanut sen New Wave kilpailunkin (josta en tosin ennen Idolsia tiennyt mitään). Ehkä Nikulan äijä habitus pääsi taas valloilleen. Kisan ehkä lahjakkain naislaulajakin, Eva, tiputettiin. Ei ollut ainoa joka hieman epäonnistui, mutta muiden kohdalla sillä ei ollut ilmeisesti merkitystä... (Miksei saisi huutaa "apua"?Sehän kerää vaan sympatioita katsomosta)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      5080
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      54
      4582
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      122
      4519
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      296
      1737
    5. 91
      1412
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      81
      1368
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      228
      1328
    8. 313
      1036
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      199
      950
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      50
      850
    Aihe