Marsilaisia Suomeen

penttikamberg

Suomi avattiin pakolaisille demaripresidenttien aikana, osana heidän uskonnollista internationaali mantraansa.
Nyt he tuovat lisää ja lisää pakolaisia ja epämääräisiä maahanmuuttajia ja kiintiöpakolaisia maahamme.
He lyövät rintoihinsa ja huutakaa maailmalle:"katsokaa kuinka hyviä ja internationaaleja, gloBaaleja me olemme. Nämä gloBaalin palvojat ovat uskossaan sokeita, eikä heitä hetkauta, että pakolaiset täällä jätetään heitteille.
Heille ei anneta kunnollista kieliopetusta, eikä kulttuurintuntemus kurssia, työstä puhumattakaan. Riittää että heitä on paljon.

Me emme tarvitse yhtään pakolaista Suomeen, eikä EU:hun.

Pakolaisia on maailmalla noin 200 miljoonaa, on farisealaista ulkokultaisuutta tuoda tänne muutama yksilö ja olla itsetyytyväinen ja sanoa auttaneensa heitä.

Pakolaisia pitää auttaa heidän kotimaissaan!

Kansaninvälisen yhteisön on ajettava pois vallasta sellaiset johtajat, jotka vainoavat omia kansalaisiaan ja aiheuttavat pakolaisaaltoja.

Jos Suomeen tarvitaan lisää työvoimaa, otetaan rehellisesti tänne siirtolaisia.
Siirtolaiseksi haluavat tulevat reilusti rajalle, mistä heistä valitaan sopivat, olkoot vaikka vihreitä marssilaisia.
Heille annetaan täällä hyvä kielikoulutus, kultturin sisäistämiskurssi sekä pakollinen saunakurssi.

Jos maahantulija syyllistyy rikoksiin tai loukkaa suomalaisia perusarvoja, hänet karkoitetaan välittömasti maasta.

Siirtolaisiksi valitaan Kristillisdemokraatien puheenjohtaja Päivi Räsäsen ehdotuksen mukaan, vain kristillisen uskonnon piiristä tulevia.
Tämä helpottaa siirtolaisten integroitumista Suomalaiseen yhteiskuntaan.

Tuo onkin ainoa asia, mistä olen Päivi Räsäsen kanssa samaa mieltä.

Pakolaiskysymysten hoito ei voi olla tunnetta vaan realismia.
Valtion kuuluu valvoa kansalaistensa etua myös pakolaiskysymyksissä.

Yksilö saa ja hänen pitääkin olla inhimillinen ja auttaa hätää kärsiviä. Siksi muummot lähettäkööt villapeittoja kehitysmaihin, mutta Suomen valtion pitää valvoa, ettei tänne muodostu pakolaisten asuttamia kurjuuden slummeja kuten on jo muualla, jopa demarien ihanne maassa Ruotsissa.

Sanoo Pentti Kamberg, Muutos 2011 puolueen eduskuntavaaliehdokas.

1

195

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LuonnonsuojeluL.43 §

      Pakolaisilla on tarkoitus paikata alati hupenevaa suomenruotsalaisten määrää. Vaasan seudulla on jo vuosia herättänyt hämmästystä eräät henkilöt jotka puhuvat vain paikallista"Ruotsin"kieltä ja jotain Vietnamin viidakkomurretta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      53
      1414
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      19
      1084
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      693
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      500
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      21
      499
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe