Mun unelmat

v.1.taurus

Kaikkien ihmetykseksi ostaisin tietty fordin.tauruksen.tai.mirafioirin.tai.yariksen. Moni flikkakin siihen saattaisi sitten tulla kyyttiin.luulisin.ainakin. Sitten kun saisin sillä kurvailla autoluvan jälkeen niin kaikkien iloksi ajaisin sillä pornaisten läpi mäntsälään kattomaan pertti ketosta ja martti setälän isää, nimittäin marttia itte.
Sitten käväisisin äitiäni katsomassa ainakin 2 4 pv tai jopa 5 1½ pv, riippuen kulloisestakin ajokelistä ja liukkaudesta.ja.renkoista. Sitten tietenkin ottaisin henkilöluvan ja uuden passin kaikkien ällistykseksi kaikilla herkuilla.sormenjälkijutuilla.ja.nimikirjoituksilla. Sillä sitten matkaisin ainakin ahvenanmaalle.uusikaupunkiin.tai.kaskiseen. Jos se vain onnistuu tuolla passilla.jos.ei.niin.sitten.vaikka. tauruksella ylivieskaan.ja.kelloselälle.muonioon.tai.muuta.

6

182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • <<<<

      opiskelisin.tekisin töitä ja kokisin paljon.sitten menisin kihloihin.avoliittoon.ja naimisiin

    • <<<

      ja ajaisin ajokortin ja ajelisin autoilla 1939 fordista c-kadettiin ja mersuun

    • tättärättä.

      Juu ja sitten ostaisin paljon juustoa.edamia.motsarellaa.ainakin. Ja kaikkien ihmetyksen aiheeksi kävisin joka päivä alepassa ostamassa tuoreet.leivät.myslit.ja.piimät. viilit.ja. maitoa.ainakin.
      Tekisin omaa leipää uunissa. tai.siis. ekaksi.ostaisin.sen.uunin.ihan.kunnollisen. Sitten tekisin leipää rieskaa.vanikkaa.ruisleipää. rieskaa. leipää.ja.ainakin.vuokaleipää. Lopulta kaikkien kateudeksi kävisin uimahallissa.torilla.ja kampaamossa.

    • <<<

      1.ajaisin ajokortin
      2.omistaisin 909 eri merkkistä autoja mm saabeja 96 mallista 9-5malliin

    • 10+0

      ostaisin.kivan.tyttöystävän. tai jopa kaikkien ihmetykseksi jopa.kaksi.

    • jeputisrallaa.

      Määkin ostaisin kolme tyttöystävää. ne voisi olla vaikka kaikkien ihmetykseksi eri ikäisiä ja kokoisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      359
      2493
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      60
      2044
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      111
      1712
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1425
    5. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      185
      1400
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      74
      1375
    7. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1355
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1267
    9. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1247
    10. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      40
      1086
    Aihe