Lassille respectiä!!!

Quantanamo

Todella upea päätös jättää kisa. Lassin bändi Tentacle Pillow soittaa todella hienoa psykedeelistä/blues rockia, mikä ainakin tällaiseen 60-luvun hippirockin faniin uppoaa hyvinkin tehokkaasti. Upeita pitkiä biisejä, hienoja sooloja, kunnon 60-luvun meininki. Jo Lassin koelaulujen valinnoista, esim. Beatlesin Yesterdaysta, ja Zeppelinin Stairway to Heavenista huomasi selkeästi, että äijä ei halua tulla tunnetuksi minään tusina Idols-popparina jota teinit ihkuttavat, vaan haluaa tehdä jotain syvällisempää ja sisällöltään tasokkaampaa musaa.

Tottakai teinit nyt itkevät joka paikassa Lassin lopettamista, mutta ei voi mitään. Itsellä ainakin nousi arvostus äijää kohtaan aivan sairaasti. Raha ei ole se tärkein asia musiikissa, vaan se, että saa toteuttaa itseään ja tehdä juuri sellaista musaa mistä itse diggaa. Eihän tuollainen 60-lukulainen hippirock enää nykypäivän teineihin uppoa sitten millään, koska nykyisin ei esim. osata arvostaa ollenkaan sooloja ja improvisointikykyä.

Oli hieno päätös (ja ovela juoni) jättää kisa kesken tässä vaiheessa kun tuli tunnetuksi.

3

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lassi ei lässytä

      kyllä siitä lassista vielä tulee kuuluisa joka pesee muut räpeltäjät mennen tullenen , eikä tarvi matkia ketään .

      • Raha ratkaisee

        Kyllä Lassi vielä tekee sen idols coverlevyn Sonylle. Kyllä Lassillekin raha kelpaa.


    • FloydWho

      Itse olen 18 ja kuunnellut 60-70 luvun rockia jo pari vuotta ja tunnen muutaman muunkin joten äläpäs yleistä mitään

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      84
      5890
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3517
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      157
      2037
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      227
      1969
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1731
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1485
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1021
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1001
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      990
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      927
    Aihe