Eli olen muutama vuosi sitten löytänyt tämän palstan kautta ystävällisen sijoittajan joka tuolloin lainasi hankalassa tilanteessa minulle rahaa. Laina maksettiin sovitusti pois. Valitettavasti olen kadottanut tuon ihmisen yhteystiedot. Joten kyselenkin nyt löytyykö täältä yksityishenkilö joka lainaisi työssäkäyvälle nelikymppiselle naiselle kuukaudeksi 500 euroa??
500 euron pikalaina
Yllättävä meno
6320
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos sinulla on antaa lainalle vakuus saat lainan panttiliikkeestä tai jos luottotietosi on kunnossa saat pikavippiä. Jos ei kumpaakaan, vain idiootti antaisi lainaa.
MITÄ KYSYT TYHMIÄ ITSE ISTUT PANKIN PÄÄLLÄ
Ja sen verran vielä että olen kyllä valmis maksamaa kunnon koron, jos vain saan lainan nopeasti. Tietysti kunnon velkakirjalla, henkilöpaperi ja pankkitunnistuksella ym.
Mikään noista ei takaa lainaajan saavan rahojaan takaisin.
Jos sulla on vakityö, ei edes velkaa muualle ja omaisuuttakin, niin mars heti omaan palkkapankkiisi!! 500 euroa hoituu suurinpiirtein tiskillä nyökkämällä. Usko pois!
Minulla on vakituinen normaalipalkkainen tulo. Olisin saanut omasta palkkapankistani tilileni joustoa 10 000 euroa. Ilman takaajaa. Eikä minulla ole edes omaisuutta.
Joten älä enää kuluta aikaasi tässä palstalla väijyessä, vaan hoida asia nopeasti ja sujuvasti pankistasi. Sitä vartenhan ne pankit on , eikä tarvii kirjeenvaihtoa jonkun epämääräisen nimimerkin kanssa.
Mä sain tuolta lainaa
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9743056