Ilmainen laskutusohjelma?

Yrittäjä2011

Mistä löytäisin hyvän ja ilmaisen laskutusohjelman? Onko Mezo hyvä?

10

715

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joumaaaaaaaaannnn

      Investoi 200 euroa! Se maksaa itsenä takaisin. Hyvää et saa ilmaiseksi ja mitä asiakkaatkin ajattelee?

      • Arkhimedeksellä

        Ihan sama mitä ajattelevat mutta rahat ovat aina maksaneet ajallaan


    • 21
    • läölåäöllåäö

      Helpostilaskun perusversio maksaa 49e.
      Ajatteleppa aloittavana yrittäjänä asiaa toisinpäin, eli asiakkaasi etsii sinulta ilmaisia palveluja/tuotteita, milläs sitten elät?

    • pitkään käyttänyt

      Arkimedes oli ainakin aikoinaan ilmainen suppeana.

    • ota koekäyttöön

      Meillä ollut yli vuoden Helpostilasku -ohjelma.
      Siitä ensin perusmalli, ostettiin sitten helpostilasku ja nyt on nettiversio.

      Olen ollut siihen tyytyväinen. Laskutan sillä kuukausittain 20.000 euroa. Eli laskuja teen noin 68 kpl kuukaudessa. Sillä voi lähettää laskut myös sähköpostilla.

      On ollut hintansa väärti. Helpostilaskusta olen saanut neuvoja. Minä olen varsinainen nainen.... hermot siis palaa heti, jos jokin ei toimi. Onneksi tuki on nopea ja vastaa helposti sekä puhelimeen, että sähköposteihin.

      Suosittelen.

      Olen käyttänyt myös Netvisoria. Ihan ok ohjelma, maksaa vaan kuukaudessa sen mitä Helpostilaskussa on kertakustannus. Siinä ei siis ole kuukausimaksuja ollenkaan.

      • HelpostiLASKU

        Moi!
        Me otettiin kans käyttöön tuo HelppoLASKU perusohjelma 49e kertamaksulla. Olet siis käyttänyt vuoden kyseistä palvelua, mitä moitit ja mistä olet erityisen kiitollinen ohjelmaa käyttäessäsi?


      • En ostanut
        HelpostiLASKU kirjoitti:

        Moi!
        Me otettiin kans käyttöön tuo HelppoLASKU perusohjelma 49e kertamaksulla. Olet siis käyttänyt vuoden kyseistä palvelua, mitä moitit ja mistä olet erityisen kiitollinen ohjelmaa käyttäessäsi?

        Siis pitäshän laskutuksen peruspaketissa olla ainakin sellainen toiminto jolla saa KARHULASKUN tulostettua. Tolla peruspaketilla ei sellaista paperille saa tehtyä, eikä sillä silloin oikein tee mitään. Nykyaikana melkein joka viides maksaa myöhässä, ja niille pitää lähetellä perintäkirjeitä.

        Excelilläkö tollasen perusversion ostajan pitää ne perintäkirjeet pitää tehdä vai?


    • EI SPÄMMÄYKSELLE

      Koska te HelpostiSpämmi lopetatte tänne spämmäämisen?

    • Palstanlukija

      Kuinkahan monta kertaa tätäkin on viimeisten parin kuukauden aikana kysytty. Käyttäkää sitä hakua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      36
      2499
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      2313
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2054
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      37
      1771
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1688
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      32
      1121
    7. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1037
    8. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      995
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      942
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      904
    Aihe