sähköenergia samanlainen pelleilytemppu kuin E10 bensiini autoilijoille.Toimii,ei toimi,toimii,ei toimi ja autot jää tielle.Eikä kelpaa kansalle.Pakkovihreyttä kansa inhoaa.Onneksi on kohta vaalit.
Onko uusiutuva
Hinausauto tilattu
877
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
no jos jonkun mielestä on "ekologista" hakata sademetsät tropiikista, että saadaan etanolia rahdattavaksi eurooppalaisten polttoaineeksi toiselle puolelle maapalloa niin kyllä syvästi ihmettelen.
E10 ei kyllä millään ekologisuudella voi perustella. Hulluus on hyväksyttävä peruste tuolle bensan lantraukselle.
tätä "ekobensaa" ovat ajaneet kuin käärmettä pyssyyn.Pää kallallaan selittäneet pian 4 vuotta asiaa,pikkasen silmiä räpsäytelleet aina välillä.Tässä se tulos käytännössä nähdään.
vihollinen on Vihreä Liitto...
vieraantuneet luonnosta täysin.Ei Helsinkiläisestä lähiöstä nää koko Suomen todellista elämää ja kun luonnon seuraaminen jää netin varaan on tulos tässä nähtävissä.
Totuus on se että uusiutuvia energialähteitä ei ole riittävästi, tai ainakaan nykyteknologian avulla emme pysty sitä käyttämään läheskään riittävissä määrin.
Kuitekin "reaalipoliitikot" haluavat että sähkön ja polttoaineiden käyttö jatkaa kasvuaan. Ongelmatkin kuitenkin vastahakoisesti myönnetään, joten täytyy jotain näennäisratkaisuja yrittää ajaa. Suurin osa niistä ei tule koskaan olemaan ratkaisu mihinkään, vaan pääosin tuovat lisää ongelmia.
"Vihreätkin" ovat osittain myöntyneet tähän "realismiin", ja yrittäneet ajaa jotain pienintä haitallista ratkaisua. Tämä on tietysti virhe, ainoa oikea vihreän aatteen kannattaja on sellainen, joka ei hyväksy mitään huonoa ratkaisua.
ja puoluevihreät ovatkin kaksi eri asiaa.Nämä puoluevihreät ajavat näitä toimimattomia energiamalleja vain ideologiansa vuoksi.Niinkö ?
Jep Näin on.
Kannattaa muistaa että Vihreä liike keksittiin DDR:ssä sabotoimaan länsisaksan teollisuutta. Ja Vihreän liikkeen juuret ovat hyvin vahvasti kiinni Suomessa taistolaisuudessa jota maailmalla kutsutaan stalinismiksi.
Vihreän puoluejärjestemän sisällä on lähinnä kahden tyyppisisiä jäseniä.
Politrukit jotka ohjaavat ja hallitsevat systeemiä ja hyväntahtoiset hölmöt jotka muodostavat valtaosan jäsenistöstä.
Historia on sinulla hallussa.Lisään vain sen että politrukin ohjeita on kaikkien toteltava.Kansanedustajatkaan eivät saaneet poiketa linjasta,muuten tulee lähtö (yhdelle tulikin).