Minne Hong Kong tavaratalo

Tietääkö kukaan mihin Hong Kong tavaratalo siirtyy kun tämä vanha s-market puretaan Prisman tieltä ???
9311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No takaisin Hong Kongiin varmaan.

Äänestä

Siinä onkin kauppalassa valinnanvaraa.
Tyhjästä liiketilasta kun ei ole puutetta.

Äänestä
  • Taitaa paras vaihtoehto olla, että pysyy vanhassa korttelissa vaikka ehkä pääsee uuteen rakennukseen. Eipä ole sellaista tyhjää liiketilaa, johon Honkkari voisi mennä?

    Äänestä

  • Hyvä Loimaa kirjoitti:

    Taitaa paras vaihtoehto olla, että pysyy vanhassa korttelissa vaikka ehkä pääsee uuteen rakennukseen. Eipä ole sellaista tyhjää liiketilaa, johon Honkkari voisi mennä?

    MIten olisi vaikka vanha Sokos torin varrella?

    Äänestä

  • __________________ kirjoitti:

    MIten olisi vaikka vanha Sokos torin varrella?

    luultavasti vorssaan

    Äänestä

luultavasti prismaan jonne rakennetaan liiketilaa muillekin liikkeille. luultavasti alkokin muuttaa sinne. varsinkin jos euro loppuu ja siihen tulee lidl ni tuskin alko sinne jää. luulenpa että sen jälkeen aika moni keskittää ostoksensa prismaan.

Äänestä

Viinanko perässä ihmiset kauppansa valitsevat?

Äänestä
  • aika moni

    Äänestä

Eihän juopot syö - ne vain juovat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????1 kirjoitti:

Tietääkö kukaan mihin Hong Kong tavaratalo siirtyy kun tämä vanha s-market puretaan Prisman tieltä ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu