Ks drinkki hakusessa, googlellakaan ei tärpännyt :(
Löytyisikö ohjetta?
Mombasa drinkki
Suza13
3
11359
Vastaukset
- -å-å-å-å-
Englanninkielinen sivusto sanoo seuraavaa (oma käännös):
Ainekset
3 cl vaniljavodkaa
0,5 cl Chartreuse-likööriä
1,5 cl appelsiinimehua
1,5 cl vadelmanektaria
0,5 cl sitruunamehua
Täytä cocktailsheikkeri puoleenväliin asti murskatulla jäällä. Lisää perään kaikki ainekset ja ravista sekaisin. Kaada viilennettyyn cocktail-lasiin ja koristele sitruunasiivulla.
----
Toivottavasti oli apua! - ....
2 cl vodka/kossu
2 cl omenalikööri
Sprite
Lime
Jäät - DrinkkiGuru
2cl koskenkorva
2cl de kuyper sour apple
Sprite
Lime
Jäitä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1416698
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495759- 1234911
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434500Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?533915- 623081
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522976Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242452- 422290
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152207