kiihkoepulaisuus yhdistettynä kiihkouskontoon
Pahaa jälkeä
652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eiköhän olisi pras kun miettisit sitä ihmiskaappauskiristäjä demari Turusta.
Tosin hän oli jo aikaisemmin varastanut orvolta lapselta omaisuuden.
http://www.lansi-savo.fi/Uutiset/8606841.html
"Käräjäoikeus tuomitsi
neljäksi vuodeksi vankeuteen
Huittisten pedofiilin valitus käsiteltävänä Turun hovioikeudessa
Tuomiostaan valittaneen huittislaisen pedofiilin asia käsiteltiin viime viikolla Turun hovioikeudessa. Neljän vuoden vankeusrangaistuksen saanut maatalousyrittäjä ja entinen kunnallispoliitikko Juha Niemelä tuomittiin Kokemäen käräjäoikeudessa maaliskuussa 2007.
Vuonna 1957 syntynyt yrittäjä tuomittiin käräjäoikeudessa yhdestä törkeästä lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä. Turun hovioikeus käsitteli asiaa kolme päivää ja antaa tuomionsa todennäköisesti noin kuukauden kuluttua.
Ennen paljastumistaan tekijä jatkoi rikostaan lähes kaksi vuotta. Teko on kirjattu vuosilta 2000-2002, jolloin hän oli Huittisten kaupunginvaltuuston jäsen ja toimi monessa luottamustehtävässä.
Niemelä oli muun muassa koulutuslautakunnan puheenjohtaja ja paikallisen ala-asteen koulun johtokunnan jäsen. Lisäksi hän toimi keskustan valtuustoryhmän puheenjohtajana.
Huittisissa hyvin tunnetun miehen rikoksen paljastuminen on järkyttänyt ja puhuttanut paikallisia jo pitkään. Asiaa on käsitelty paljon myös internetissä.
Oikeudenkäynti julistettiin salaiseksi sekä käräjäoikeudessa että hovissa, mutta jutun käsittelyn olisi pitänyt silti näkyä Turun hovioikeuden pääkäsittelylistalla. Hovioikeudesta kerrottiin, että tieto puuttui tietokoneen käyttöongelmiin liittyvän erehdyksen takia."
Turun Sanomat 23.10.2007
Vastaa lainauksen kanssa
Niinpä!
Kepulestojen harras toive on, ettei kukaan edes miettisi, mitä tuon suljetun piirin sisällä tapahtuu. Siellä taitaa tapahtua hirvittäviä asioita uskonnon varjolla ja jumalan nimeen?
KePU JA LESTADIOLAISUUSHAN kulkee käsi- kädessä. Munista hirteen tuollaaset!
Mitä toteaa tähän Kepun Lesta-Sipilä?