Politiikan likaisuus

Ihmetellä pitää sitä että tuohon asemaan pääministeriksi pääsyt ja vielä nainen,LUULIN että heissä NAISISSA on tuota sivistystä että ei lähdetä molaamaan ja vähättelemään toisia. Ei näköjään ole millään mitää väliä kun omat edut on turvattu.
Tuohan käytös on niikun lupa pääministeriltä että oikein kaikella sonnalla toisia saapi höystää.
Missä on näiden ehdokkaiden sydämmen sivistys,jotka ovat nykyään ehdolla.Alkaako valta turmella enekuin ollaan vallassa.
Näitähän sitä pohtii kun mediaa seuraa.
260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katainenhan sanoi suoraan, että demarien edustajat olivat vuotaneet medialle heti suuren valiokunnan kokouksen salassapidettäviä asioita.

Kataiselle median edustajat olivat viitanneet salassapidettäviin asioihin tietäen selkeästi sisältöä ja nimenneet vielä SDP:n edustajat lähteeksi..

SDP:n edustajat siis kertovat salassapidettäviä asioita julkisuuteen
eli toisinsanoen vaarantavat Suomen neuvottelutavoitteet.

Kyllä tälläinen SDP:n edustajien käyttäytyminen on EPÄISÄNMAALLISTA.

Eduskunnan etiketin mukaan suuressa salissa ketään ei saa kutsua epäisänmaalliseksi.

Mutta medialle salassapidettäviä tietoja vuotaneet SDP:n edustajat ovat EPÄISÄNMAALLISIA.

Otto Wille Kuusisen maanpetturin hahmo nostaa päätään SDP:n kulisseissa hykerrelleen Terijoen rantahietikolla maanpetosta suunnitellessaan..

Lipponen ja Halonen kärähtivät yrittäessään liittää Suomen Irakin invaasiota tehneeseen sotilaalliseen koalitioon...
Otto Wille Kuusisen synkkä hahmo nostaa päätään SDP:n kulisseissa..

Sosialismi on sairaus, jonka aiheuttama aatteellinen asennevamma saa punikin valehtelemaan eduskunnassa...

SDP ei vuotanut mitään...

Katainen sanoi, että SDP:n edustajat vuosivat salassapidettäviä tietoja medialle suuren valiokunnan kokouksen jälkeen...

Punikki, käry kävi !!

Äänestä
  • Ainakin tuolla Maailman-menoa-palstalla, että Keskustan ja Kokoomuksen kimpussa ympärivuorokautisine lokakampanjoineen on joku persujoukko, menetelmä on sama kuin aikoinaan Göbbelsillä ja presidentivaaleissa jossa oli mm. "Halosen vappupuhe" lokakampanja, mistä uutinenkin ja ensimmäiset havainnot

    "Varhainen versio huhusta
    Suomensisu.fi:n foorumi, heinäkuu 2004"

    http://www.digitoday.fi/viihde/2006/01/17/haloshuhu-leviaa-tekstiviestina-ja-nettikeskusteluissa/20063666/66

    Göbbelsin menetelmä

    "Argumentum ad nauseam merkitsee argumentointia asian toistamisella ilman uutta asiaa. Se kuuluu argumentointivirheisiin Argumentum ad nauseam kuuluu usein diktatuurien retoriikkaan. Joseph Göbbelsin sanoin Kun valhetta toistetaan riittävän monta kertaa, se muuttuu totuudeksi."

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_nauseam

    Nyt vain tosiaan demarien sijasta kohteena on Kokoomus, Keskusta ja vihreätkin, keksittyäkin sontaa sataa...esim. Katainen ja Stubb kuvataan toistuvasti homppeleiksi jne. :-)

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/9717504

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hande-56 kirjoitti:

Ihmetellä pitää sitä että tuohon asemaan pääministeriksi pääsyt ja vielä nainen,LUULIN että heissä NAISISSA on tuota sivistystä että ei lähdetä molaamaan ja vähättelemään toisia. Ei näköjään ole millään mitää väliä kun omat edut on turvattu.
Tuohan käytös on niikun lupa pääministeriltä että oikein kaikella sonnalla toisia saapi höystää.
Missä on näiden ehdokkaiden sydämmen sivistys,jotka ovat nykyään ehdolla.Alkaako valta turmella enekuin ollaan vallassa.
Näitähän sitä pohtii kun mediaa seuraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu