Kun aloitin roan niin mulla oli kasvoilla ja selässä finnejä. Kasvojen iho kuivui ja koskeusvoidetta piti laittaa paljon. Selästä finnit lähtivät kokonaan ja kasvoistakin ihan hyvin. Pahentumisvaihetta ei ole tullut. Nyt kun olen syönyt 2kk niin finnejä on taas alkanut tulemaan kasvoihin ja iho ei kuivu ollenkaan. Voiko tämä olla jokin pahentumisvaihe? Mutta eikö se tule yleensä aikaisemmin?
Mitä mun iholle tapahtuu? Syön nyt roaa..
mitämitäö
2187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ei kun ihan normaalia se on. Ekojen kuukausien aikana tulee jos tulee, se on yksilöllistä niin ihan normaaliin aikaan se sinulla tulee se paheneminen. Älä ressaa kuurin aikana joka aamu peilin edessä että onko ne jo kadonnu vaan otat sen pillerin vain esim illalla ja menet nukkumaan ni se katoaa lääkkeen voimasta : ) ei peiliin katsomalla
Mulla tuli vasta 5 kuukautta kuurin aloittamisesta. Kuuri kesti 6 kuukautta ja arvaat varmaan, ettei se viiminen kuukausi mitään pysyvää vaikutusta sitten saanut aikaan kun se paheneminen oli juuri siinä alla. Nyt taas uusi kuuri ja toivottavasti tarpeeksi pitkä.