Olisiko talletus hänen vaalitililleen riittävä? Vai pitäisikö olla vielä jokin muistaminen tyyliin "VUODEN HANG AROUND KESKUSTALAINEN"?
Palkitsemisehdotuksia
Ähtärin keskusta
18104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
JOS EI PAREMPAA PYTY KEKSIMÄÄN NIIN ON PAREMPI ETTÄ PIDÄT ASIAT OMANA TIETONAAN VARSINKIN KUN ET SELVÄSTIKKÄÄN TIEDÄ KOKOTOTUUTTA VAAN NIMIMERKIN TAKAA HUUTELET JA JOKU VIELÄ LUULEE TODEKSI.
Osui ja upposi!
Ähtäri pytyy aina vastamaan.. HAH HAH
oikea kansan edustaja ainesta.
missä on Savola Mikko??
”Vain valkea enkeli voi meidät pelastaa tuholta”
Savola kököttää tupaillassa kun Sirkkis paahtaa julkisuuden aallonharjalla ja ääniä sataa laardiin joka suunnalta.
Eikö teidän Ähtäriläisten keskustalaisten kannattais kirjoitella jossakin muualla kun on niin läpinäkyvää ja aina niin samanlaisia nuo kirjoitukset!
Samaa mieltä. Pitäs SAA..NA olla vaikeampi laskutehtävä niin niillä ei kapasiteetti riitäisi laittamaan tänne viestejä.
ketjun avaajan nimimerkkikin on aika läpinäkyvä.
Me Ähtärin ehkä entiset keskustalaiset vaadimme saada tietää mikä on Mikon kanta taiteeseen ja kulttuuriin (tod.näk. hyvin tylsä)
sammoo mieltä.
Voisin ehkä äänestää Mikkoa jos jostain saisin selville hänen kantansa kulttuuriin ja taiteeseen. Muuten taitaa ääni mennä Lamminkoskelle, taide- ja kulttuurimyönteiselle.
Mikolla on laaja tuki Alavudelta ja Töysästä. Mikko menee läpi että heilahtaa ja sirkkeli saa VUODEN ULKO-KEPULAINEN mitalin. Niin hyvää vaalityötä se oli kepulle, nuo julkiset avautumiset lehtien palstoilla.
VAIKA OLENKIN PERUSSUOMALAINEN MIES, NIIN TÄYTYY NOSTAA HATTUA SAVOLALLE SIITÄKUINKA ASIALLISESTI HÄN HOITAA VAALIKAMPANJANSA.
Töysäs ja Alavudella on nyt paljon persujen äänestäjiä, Saarakkala j a maatalouden tuntija Yli-Rahnasto saa paljon ääniä.Savola on ollut hiljaa neljä vuotta ja nyt kirjoittelee maaseudun tulevaisuuden yleisöpalstalle ym. miksi mies ei ole aktiivinen muuna aikana. uskon että hänestä tulis pelkkä napinpainaja ja Korhosen hännystelijä.
Kerro meille sirkkeli, mistä huomenna tuulee? Miksi lähdit Kivitipusta, eikö maljojen nostaminen ollutkaan niin mukavaa. Olen kuullut kyliltä, kuinka sinä suuressa hyvyydessäsi olet arvostellut etenkin omia miesehdokkaita. On se kovaa kun kaikki on niin vastaan. Voi peijakas!
Hej, jag hoppas vi hör från dig snart. Jag har varit desperat när du inte har svarat på min e-post. Om du inte vet hur man läser detta, be om hjälp även om din granne. Kom ihåg att läsa svenska, att du vet hur man svara på frågor i riksdagen då.
SAVOLA ON AGRESSIIVINEN JA HYÖÖKKÄÄVÄ. HAUKKUU JA PUHUU PAHAA TOISISTA EHDOKKAISTA. MEUHAA ETTÄ ÄHTÄRI JA LÄHIALUEET NÄIVETETÄÄN MUTTA HÄNELLÄ EI OLE KUITENKAAN SIIHEN EIKÄ MUIHINKAAN EPÄKOHTIIN JOISTA HÄN JAUHAA MITÄÄN TODELLISIA KORJAUSEHDOTUKSIA. SIKSI KANNATAN SIRKKISTÄ KUN HÄN KESKUSTELEE ASIALLISESTI KAIKKIEN KANSSA EIKÄ OLE ASIOISSA EHDOTON VAAN ON VALMIS MYÖS KOMPROMISSEIHIN.
Ota ne persujen mustat lasit pois silmiltäsi ja mieti vähän kuka sita pahaa oikein kirjoittelee.
Ei oma sonta haise!
talar du svenska?