Vihreät taitaa ajaa PS-laiset "marginaaliin".
Soini kannattaa ydinvoimaa.
Rexi 12345
8120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se on kylläkin niinpäin, että näillä persuilla tuntuu olevan joku pakkomielle juuri vihreitä vastaan. Omituisesti. Onkohan herra Soini tosiallisesti samaa mieltä tämän Halla-ahon kanssa, joka jälkimmäinen ainakin voisi mielestäni oikeastaan hakeutua ihan vaikka hoitoonkin vihreän puolueen vihassaan.... Persuthan ovat oikein julistaneet, että vihreiden kanssa he eivät yhteistyötä tee, mutta kaikki muut puolueet kelpaisivat näille mahdollisiksi hallituskumppaneiksi. Mitä sellanen keskikokoinen moderni puolue, kuin vihreät, niille erityinen mörkö on? Senkö takia kenties, että vihreissä suvaitaan seksuaalivähemmistöjä ja ollaan jonkin verran kiinnostuneita maailman saastumisestakin...
Ja ulkomaalaisvihaajapersut voivat olla asumatta lähiöissä, jos ahdistaa eriväriset naamat. Mitäs muuttavat sillipurkkeihinsa ja tunkevat kaikki itsensä Helsinkeihinsä ja mitäs ghettouttavat rikkaat persuilijat v*tun Helsinkiään... Joku Halla-ahokin asuu muistaakseni lukemani mukaan Eirassa: Mitä se mölisee, että häntä haittaa maahanmuuttajat?
Joo, Soini kannattaa ydinvoimaa...niin minäkin. Pidän nimittäin ne laitokset mieluummin rajojemme sisällä kuin esim. itärajan toisella puolella...ja päätellen siitä, että vihreät edelleen istuvat tiukasti hallituksessa, joka teki lisäydinvoimapäätöksen, ydinvoima ei ole vihreillekään kovin keskeinen asia, vaikka ohjelmissa niin annetaan ymmärtää. Minä ymmärrän hyvin, että stadilaiset alkavat kärsiä mamuista...Itis on täynnä kauppakeskuksessa maleskelevia mammoja lapsilaumoineen, aseman ympärillä jo poliisikin varoittelee varkaista ja itsekin tunnen 8 mummoa, jotka viime syksyn aikana käännettiin keskustassa...ja aina asialla mamut. On se nyt hemmetti, että stadilaisten pitäis muka muuttaa böndelle sen takia, että Thors kumppaneineen rahtaa tänne loisimaan tuollaista porukkaa. Opettais nyt sitä kuuluisaa sivistystä niille edes ennen kuin päästää kaduille pyörimään! Sivistykseenhän tuskin kuuluu varastelu ja väkivalta?
Kaikki jotka tahtovat kuolla ydinsaasteisiin; kiireesti soinia äänestämään. Se on varminta!
Mitäs erityistä etua sillä on, että onko ydinvoimala Suomen rajojen sisäpuolella, vako itärajan toisella puolella, koska jos ydinvoimala Suomessa tai Suomen lähellä posahtaa, niin asuinkelvotonta on melkein koko Suomi sen jälkeen jokatapauksessa?
Ei stadilaisten tarvitse muuttaa böndelle, mutta bönde-suomalaisten ei tarvitse asua kaupungeissa, jos liikaa ahdistaa monikielisyys ja eriväriset naamat. Siellä Kuhmoissa ja Kainuisssa ja Laplandiassa ja niin edelleen varmasti riittää lääniä joka persuilijalle: ei tule ketään vastaan kannon nokkaan tuojottaessa. Asuisi junttisuomalaiset vaikka siellä... On sitäpaitsi Helsinkikin vielä aika turvallinen sekin, jos vaikka Roomaan vertaa.
Ja eniten suomalaisilla ostareilla sitäpiatsi näkee kylläkin suomalaisia häiriköitä... Maahanmuuttajat harvemmin on kännissä ja mihinkään kebab-pizzeriaan ei ainakaan minun kotikaupungissani yleensä voi edes mennä yökahden jälkeen, etteikö niissä olisi joitakin idiootteja suomalaisia päänaukojia, jotka nolosti aukoo naamaansa työtään ravintoloissaan tekeville maahanmuuttajille ja jotka haastaa riitaa.
Toivottavasti Suomeen rakennetaan niin paljon ydinvoimaloita että kaikki viherhörhöt katsovat parhaaksi muuttaa jonnekin muualle!
Soini kannattaa ydinvoimaa ja hyvä niin,sillä Suomi tarvitsee uutta ydinvoimaa. Vihreät ovat nykyisessä hallituksessa mikä päätti äskettäin lisätä Suomen ydinvoimaloiden määrää tuntuvasti.Lisäksi uudella kohta valittavalla hallituksella on pöydälle tulossa Fortumin ns.korvaavan investoinnin lupa Loviisan ydinvoimalalle,kun nykyinen voimala tulee käyttöikänsä päätepisteeseen.Tätä lupaa vaalivat erityisesti demarit.joita jäi "kivistämään" se ettei vihreät muun hallituksen kanssa myöntäneet lupaa Fortumin hakemukselle.Mikäli vihreät nyt saavat edes senverran kannatusta vaaleissa,että pääsevät eduskuntaan on heillä kuten demareillakin on mahdollisuus korjata aiemmin tehty virhe ja olla omalta osalta myöntämässä lupa myös Fortumille.Vihreät ovat muuten euroopan mittakaavassakin ydinvoimamyönteisin pössyttelijäporukka.
Jos tahdot kuolla ydinsaasteeseen mahdollisimman nuorena, silloin on äänestettävä soinia, se on varminta.
Lähes kaikki persurötöksiä koskeneet avaukset on sensuroitu palstalta? Miksi? Eikö totuus kiinnosta persuja?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009121510785508_uu.shtml