Pientä infoa ensin, miksi olikin niin kiva päivä
http://www.kemi.fi/webkamera/
Ja tässä paremmin esiteltynä
http://www.snowcastle.net/fi/kuvapankki/
Ja kylmä oli, mutta ihan katsomisen arvoinen paikka ;o). Toisethan tietty saivat nauttia lämpimistä, nimenomaan lämmittävistä juotavista ;o), mutta mulle vaan semmosta mikä ei nyt NIIN paljoa lämmittäny.
http://www.kemi.fi/webkamera/
Ja tässä paremmin esiteltynä
http://www.snowcastle.net/fi/kuvapankki/
Ja kylmä oli, mutta ihan katsomisen arvoinen paikka ;o). Toisethan tietty saivat nauttia lämpimistä, nimenomaan lämmittävistä juotavista ;o), mutta mulle vaan semmosta mikä ei nyt NIIN paljoa lämmittäny.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Näyttipäs kivalta:)
Saas nähdä koska minä etelän vetelä pääsen noin pohjoiseen. Kiva tuolla olis kyllä poiketa:)
Piti mennä jo aikasemmin, mut ensin oli keli mitä hirvittävin, ja sitte tuli taas toisenlaisia kuvioita elämään.
Olen kerran aikasemminkin käyny, olin silloin opiskelemassa Kemissä.
Siellä todella paljon katseltavaa, ne paukutkin saa jäästä tehdystä pikarista, kumma ettei ne sula, mutta pakastimesta ne otetaankin. Se mun kahvini oli ihan perinteisesti mukissa, ei kertakäyttömukissa.
voi hitsit, ihan käy kateeksi :) Harmi kun on niin kaukana, ei tule talvella hirveesti autoiltua. Mutta mieli kylklä tekisi joskus käydä katsomassa, jää elementtinä on todella kaunista katseltavaa.
Tuo webbikuva näyttää ihan muumilaakson möröltä, pelottavan näköinen.;)
Minä ajelin sujuvasti Kemin ohitse pari vuotta, käväsin Haaparannan Ikeassa tutustumismatkalla. Tosin silloin oli syksy, eikä talvi.:)
Satu, no tuo on Webin kuvaa, se näyttää tän hetkisen tilanteen. Katoppa päivällä olevaa kuvaa. Aivan toisennäköstä on päivällä. Oiskinkohan ollu kamerassa päivällä ;o), kertoa ensin täällä porukalle että tuonne menossa, ja varottaa kaikkia katsomasta kuvaa.
Mites nää jäisissä pikareissa olleet paukut, tuliks niihin vie jäitä ;)
Juuh, mutta näytti siltä möröltä.;) Hei, mietin juuri mis sää asut...mulle saattaa tulla keikkaa sinne päin...laitanpa sulle emailia kohta tulemaan, jo sopii?:)
Ei tullu, niihin laitettiin kuumaa/lämmintä rommikaakaota. Hyvin näky kelpaavan, ois muuten maistunu mullekkin ;o), olihan ne pikarit jo kylmiä valmiiksi.
No mörköhän se selvästi pimeällä onkin, ainakin tuossa kuvassa, en ole nähny kun päivällä livenä.
Laitan aamulla e-mailia ;o).