Olen iloinen, että olen saanut laihdutettua itseni normaalipainoiseksi..:). Toki se on haikeaa, kun ei voi mässäillä enää herkkuja, mut elämä on..
Olen iloinen
8
347
Vastaukset
- jk
sehän on hyväasia
- aloitan taas
Onnea onnistuneesta elämäntapamuutoksesta! toki kerran viikossa voi herkutella:)
- yks vaan nainen
ok.. kiitos..:)
- yksivaanmies
Hei yks_super_nainen, onnittelut saavutuksestasi!
Mulla on edessä 6-8 kg poisto ja muskelien kasvatus. En saanut tässä muutamaan kuukauteen oikein liikuttua, kun eron jälkeen masensi. Eikä kevätkään ole mun suosikkiaikaa.
Vinkkinä vielä, että toi herkuttelu kerran viikossa kannattaa ottaa maltillisesti. - Hienoa!
Onnea Marjo!
- yks vaan nainen
en ole Marjo..
- väino ll
Minuu myös voimaannuttaa kun vahingon kautta löysin painonhallintan elämään. Jos liikunta jää vähiin, niin kalorioita on vaan vähennettävä.
Kalliiksi ja kalliiksi...käytän joka päivä lisävitamiinituotteita, että veriarvot pysyvät hyvinä ja unenlaatu ja määrä ovat ok. - yks nainen vaan
Kannattaa jättää sokeria sisältävät tuotteet , vehnäjauhot pois ja makaronit, lihatuotteet.. Ruisleipää pullan tilalle ja rasvaton jugurtti .. Rahkaa voi syödä ja broileria sekä hedelmiä, mutta päärynä ja onena parhaita, koska niissä vähän sokeria.
Vähärasvaiset tuotteet parhaimpia. Itse laihduin 21 kiloa puolessa vuodessa, vaikka en liikkunut paljon. Toki voi välillä käydä lenkillä, mut sillä ei laihdu. Nyky tutkimuksen mukaan, luin sen jostain.. Kannattaa vitamiinia syödä siinä samalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032143
- 1341178
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58796
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34751ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46567- 10540