Venäläiset ei taaskaan tee elettäkään auttaakkseen kärsiviä, taitavat itse kärsiä niin phasti..
Venäjä ei auta Japania!
USA auttaa!!
1093
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Japani voisi nyt vallata takaisin Kuriilien saaret, kun venäläiset ovat evakoitu saarilta.
"Dmitri Medvedev ilmoitti, että Venäjä auttaa Japania, jota ovat koetelleet maanjäristykset ja tsunamit. Tänään Japanissa oli erittäin voimakas maanjäristys, joka oli voimakkuudeltaan miltei 9 Richterin asteikolla. Onnettomuudessa on ihmisuhreja ja aineelliset vahingot ovat hyvin suuret. Olemme valmiita auttamaan naapureitamme, tämän voimakkaan maanjäristyksen seuraamuksien voittamisessa, sanoi Dmitri Medvedev, kun sulki Valtioneuvoston puhemiehistön kokouksen Hakasiassa. "
http://finnish.ruvr.ru/2011/03/11/47246053.html
NIINHÄN NE LUPASI SELVITTÄÄ POLITKOVSKAJAN MURHANKIIN!
JA PUOLAN JOHDON LENTOKONEEN PUDOTTAMISEN!
Kyllä se usa on sitten ihana kun auttaa.
Niinhän se auttoi 3,5 miljoonaa Vietnamilaista siviiliäkin hautaan vuosina 1968-1974 ja sitten se on auttanut eri arabi valtioita vähän kun niillä on öljyä sekä sitten se auttaa afganistanilaisia pommittamalla niitä raukkamaisesti ja yllätys yllätys afganistanista löytyy paljon luonnon varoja.
Ihme että se usa ei ole auttamassa somaliaa tmv. paska banaani valtiota jossa ei ole mitään luonnon rikkauksia?!?!?!!!!
SIVIILEITÄ OLLUT! KOMMAREITA NE OLI, JA KOMMARIT ON AINA SODASSA!
Who has the highest kill ratio for the Vietnam war?
Sergeant Carlos Hathcock was officially credited with the "highest" communist body count during the Viet War, with 93 confirmed kills. In keeping with the famous old saying, "...theres always somebody faster...", during this 21st century, new Vietnam War sniper kills have surfaced, claiming even higher kills.
auta Japania, koska Japani ei ole diktatuuri, kuten libya.
Muistaakseni Venäjä oli ensimmäinen, jonka radiosta kuulin julistaneen auttavansa Japania järistyksen jälkeen. Muiden maiden avustuksista ei silloin puhuttu vielä mitään.
ketään auttamassa, paitsi amerikkalaisia...
Venäläiset ei saanut edes omia laivojaan jäistä pois..
USA on alusta asti mukana. Khöm.
Amerikka on vanhoista atomipommeista kalavelkaa ei voi olla menemättä ja voimalat ovat amerikan perua.