Astmako?

Astmaton

sairastin viikon verran flunssaa, jona aikana alkoi oikeassa kyljessä tuntumaan
"kipua/painetta" aina kun hengitän syvään. Lääkärissä määrättiin ns. astmalääkettä avaamaan keuhkoja.

Nämä oireet jatkuvat vieläkin, aina kun otan lääkettä oireet helpottavat.
Onkohan tämä jokin virus, sillä omasta mielestä nämä oireet eivät kuullosta astmalta.

tällä hetkellä tuntuu olevan, jokin hermo pinteessä selässä. sekin voisi kyllä heijastaa kylkeen.

4

238

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rova-Jaska

      Kyse ei ole ehkä astmasta. Lääkäriltä saisi tarkempia tietoja. Kannattaisi aina kysyä, että miksi lääkitys ja mihin. Lääkäritkin ovat vain ihmisiä ja saattavat erehtyäkin.

      Näistä kivuista sanoisin sen verran, että minulla tuntuu joskus selän puolella lapaluiden alla pistävää kipua, joka varmasti liittyy astmaan tai paremminkin astmalääkitykseen. Jos otan liikaa esim. Ventolinea, niin näitä oireita saattaa tulla.

      Toinen mahdollisuus on, etttä hiihdän liian kylmällä, jolloin saan pahoja rasitusastman oireita. Vähitellen olen oppinut!

    • Kvht altistus
    • A.A/Sinde vm-82

      Mitä astmasta? Onko aihe jotenkin innostava tai kiinnostava? Amorinkaari ja reinkarnaatio auttavat astmatilan kanssa tilanteessa, kuin tilanteessa, mutta mikä ihme auttaa helluntailaisten kanssa.

    • kukavaa

      katso netistä astman tyypilliset oireet niin tulet paljon viisaammaksi kuin esim. viimeisestä vastauksesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      140
      1021
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      1007
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      738
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      62
      688
    6. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      686
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      676
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      612
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      578
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      522
    Aihe