sairastin viikon verran flunssaa, jona aikana alkoi oikeassa kyljessä tuntumaan
"kipua/painetta" aina kun hengitän syvään. Lääkärissä määrättiin ns. astmalääkettä avaamaan keuhkoja.
Nämä oireet jatkuvat vieläkin, aina kun otan lääkettä oireet helpottavat.
Onkohan tämä jokin virus, sillä omasta mielestä nämä oireet eivät kuullosta astmalta.
tällä hetkellä tuntuu olevan, jokin hermo pinteessä selässä. sekin voisi kyllä heijastaa kylkeen.
Astmako?
4
238
Vastaukset 4
- Rova-Jaska
Kyse ei ole ehkä astmasta. Lääkäriltä saisi tarkempia tietoja. Kannattaisi aina kysyä, että miksi lääkitys ja mihin. Lääkäritkin ovat vain ihmisiä ja saattavat erehtyäkin.
Näistä kivuista sanoisin sen verran, että minulla tuntuu joskus selän puolella lapaluiden alla pistävää kipua, joka varmasti liittyy astmaan tai paremminkin astmalääkitykseen. Jos otan liikaa esim. Ventolinea, niin näitä oireita saattaa tulla.
Toinen mahdollisuus on, etttä hiihdän liian kylmällä, jolloin saan pahoja rasitusastman oireita. Vähitellen olen oppinut! - Kvht altistus
aiheuttaa mm astman kaltaisen tulehdustilan keuhkojen limakalvoilla, jota lääkäri ei välttämättä osaa yhdistää kvht altistukseen.
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Oiretesti.html
Hoito:
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/KVHT-altistuneen_hoito.html - A.A/Sinde vm-82
Mitä astmasta? Onko aihe jotenkin innostava tai kiinnostava? Amorinkaari ja reinkarnaatio auttavat astmatilan kanssa tilanteessa, kuin tilanteessa, mutta mikä ihme auttaa helluntailaisten kanssa.
- kukavaa
katso netistä astman tyypilliset oireet niin tulet paljon viisaammaksi kuin esim. viimeisestä vastauksesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411897Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101280- 991031
- 102908
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88894- 66741
- 33632
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.68518Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13508- 78501