Illujen joukko-oppia

Kun lasketaan illujen pyhillä numeroilla 11/9/01 11/3/11 = 22/12/12,ehhehee
5103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paskanhourailua jakinboaksen tapaan, kaikilla täytteillä.

Hei, osaat laskea yhteen, hyvä hyvä, läpy läpy, onneks olkoon, runkkari.

Äänestä

Niin eli kun lasketaan sattumanvaraisen terrori-iskun ja sattumanvaraisen maanjäristyksen päivämäärät yhteen, saadaan aikaiseksi päivämäärä, joka oli joskus muinoin Maya-kalenterissa ajanjakson vaihtumisen juhlapäivä.

Missä tässä hölmöilyssä nyt ne illut näyttäytyy sitten?

Äänestä

No eikös sen mayakalenterin loppumisen pitänyt olla 21.12.12? Mikäs tuo laskutoimituksen loppupäivämäärä sitten on?

Ehhehhee vaan sinnekin.

Äänestä

http://petrinygard.com/tag/ryntaat/

Tää Nyman sönköttää nyt ettei chilen järistys osu päivämääriin :D Laitoin sil jo viestii et laskis itse. Taas yritätää vaa luntata muualta. Nää vapisräppärit vois hommaa elämän ja lopettaa stalkkaamast ihmisii, (Supon) nimissä.

kopypastee tässä:

"Japanin maanjäristyksen päivämäärä sai liikkeelle erilaisia maailmanloppua viittaavia laskutoimituksia.

Erilaisia maailmanlopun ennustuksia riittää jokaisen makuun ja ne nousevat puheenaiheiksi erityisesti luonnonkatastrofien yhteydessä. Japanin perjantaisen maanjäristyksen jälkeen netissä alkoi liikkua ihmiskunnan tuhoa ennustavia laskutoimituksia. World Trade Centerin tornien luhistuminen vuonna 2001 sekä vuoden 2004 tsunami saivat aikoinaan liikkeelle samanlaisia ilmiöitä, nyt nämä suuronnettomuudet viittaavat joidenkin mukaan maya-intiaanien laskelmiin. Päivämääristä merkkejä etsivät ovat keksineet laskea yhteen vuoden 2001 sekä Japanin katastrofien tapahtumapäivät:

9/11/01 3/11/11 = 12/22/12

Laskutoimituksen tulos 22. joulukuuta 2012 viittaisi mayojen ennustukseen maailmanlopusta, sillä muinaisen intiaanikansan kalenteri päättyy edellisenä päivänä 21. joulukuuta. Mayat eivät ehkä kuitenkaan tarkoittaneet ennustuksellaan ihmiskunnan lopullista tuhoa, sillä useissa kansan ennustuksia käsittelevissä kirjoituksissa kerrotaan 21. joulukuuta 2012 jälkeen alkavan uusi aikakausi. Uhkakuvia maalailevat saattavat saada lisää intoa myös 1500-luvulla eläneen Nostradamuksen veikkauksista, jotka viittaavat niin ikään ensi vuoteen. Toteutumattomia ennustuksia lienee olevan yhtä paljon kuin uusiakin. Muun muassa vuoden 2000 piti olla useiden ennustuksien mukaan viimeinen.

MIELENKIINTOSTA.,.,..PAITSI ETTÄ MITES TOI HAITI MAANJÄRISTYS PÄIVÄMÄÄRÄT MITESSE MENEE TÄHÄ MATIKKAAN.,.,.,???
"

Äänestä

Sä et ole perinteinen Jakinboas11 mutta onhan numerot kaikenkaikkiaan hyvin merkittävä kosmoksen ilmenemismuoto, lukaise esim, H.B Blavatskyn Salainen Oppi, v 1883, tai vaikka kabbalaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jakinboas11 kirjoitti:

Kun lasketaan illujen pyhillä numeroilla 11/9/01 11/3/11 = 22/12/12,ehhehee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu