9/11/01 3/11/11 = 12/22/12 eli vuoden 2001 sekä Japanin katastrofien tapahtumapäivät antavat tulokseksi saman päivämäärän jonka Maya intiaanit jo tuhansia vuosia sitten tiesivät maailmanlopun päiväksi! Myös Nostradamus on ennustanut maailmanlopun vuoteen 2011 eikä Nostradamus ole vielä koskaan erehtynyt!
Älkää huolehtiko asuntolainoista vaan ottakaa lisää lainaa ja nauttikaa viimeisestä vuodesta!
Älkää huolehtiko asuntolainoista vaan ottakaa lisää lainaa ja nauttikaa viimeisestä vuodesta!
Vastaukset 32
Vanhimmat
No hohhoijakkaa......
Mayat eivät ole ennustaneet maailmanloppua 2012
http://www.yle.fi/uutiset/viihde/2009/11/nasa_ampuu_alas_vaitteet_maailmanlopusta_1148137.html
http://www.yle.fi/uutiset/kulttuuri/2009/11/saksalaistutkija_maailman_loppuminen_vuonna_2012_on_laskuvirhe_1138360.html
http://www.netikka.net/mpeltonen/nibiru.htm
http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/intro/nibiru-and-doomsday-2012-questions-and-answers
http://www.avaruus.fi/kysy-tutkijalta/tahtitiede-faq/seuraako-mayojen-kalenterin-loppumisesta-vuonna-2012-maailmanloppu.html
http://www.avaruus.fi/kysy-tutkijalta/faq/aiheuttaako-planeetta-nibiru-maailmanlopun.html
http://www.uusisuomi.fi/viihde/73735-maailmanloppu-2012-pelottaa-”olen-kurkkua-myoten-taynna”
http://fi.wikipedia.org/wiki/2012
http://fi.wikipedia.org/wiki/Nibiru
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mayakalenteri#Myytti_maailmanlopusta_2012
muuten hyvä, mutta vuosi tulee olemaan 2001 2011=4012 eli onhan tässä vielä aikaa.
Raamatussa kerrotaan myös lisääntyvistä tuhoista ennen maailman loppua... viimeaikojen tapahtumat viitoittavat jo sanassa sanottuja ennusteita!
Kertokaa lapsillenne asiasta että osaavat pitää omantuntonsa puhtaana kun kohta on aika lähteä mmaallisesta elämästä!
Lisää vitsauksia:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Juuri nyt Tulivuori sylkee tuhkaa ja kiveä Japanissa/art-1288375585128.html
Viiko sisällä 276 yli 5 magnitudin maanjäristystä!!!!
http://www.iltasanomat.fi/maanjaristys/
Tehkää parannus ja antakaa vihamiehillenne anteeksi, lopun aika on ovella ja maallinen vaellus enää heikko henkäys!
Lopettakaa sen kannbisen pössytely, ei teitä kukaan jaksa kuunnella.
Lapsen omatunto on jo lähtökohtaisesti puhdas. Kukin vastaa omastaan, kunhan kasvaa aikuiseksi. Elikkä jos nyt vaan hoitaisit oman tuntosi ja antaisit lasten olla lapsia.
HA HA HA! Meillä Suomessa ei ole tapana merkitä syyskuun yhdettätoista päivää vuonna kaksituhattayksi siten kuin USA:ssa tehdään, eli 9/11/01, vaan 11.9.2011. Meillä ei myöskään merkitä maaliskuun yhdettätoista päivää vuonna kaksituhattayksitoista kuten jenkit merkitsevät, 3/11/11, vaan 11.3.2011.
(11 9 2001) (11 3 2011) = ? Laskepa siitä.
Maailmanloppu peruttu! :D :D :D
Ensimmäinen päivämäärä oli siis 11.9.2001. Tapahtui lyöntivirhe eli typo.
eli ton laskuopin mukaan maailmanloppu ois jenkeissä eriaikaan ku muualla maailmassa??
Ei suinkaan, päinvastoin. Niin traagista kuin se onkin, tämä katastrofi piristää Japanin taloutta samalla tavalla kuin toisen maailmansodan jälkeen alkanut jälleenrakennus.
Nyt Japani saa myös paljon taloudellista tukea, pitkäaikaisia lainoja, sijoituksia ja työvoimaa. Tämä jos mikä saa Japanin talouden ja saa kansan uuteen kukoistukseen.
rooli maailmantaloudessa on merkittävä. Entä, jos tulee pelätty jälkijäristys ja kakkostsunami, jotka tuhoavat Toyotan, Sonyn ym. talousvetureiden pääkonttorit ja Japanin pörssin? Eikö siitä seuraa maailmanlaajuinen pörssiromahdus?
Uskoisitko, että yksikään firma ei oikeasti kaadu siihen kun joku pääkonttori tuhoutuu? Ensinnäkin, firma saa vakuutusrahat. Toisekseen, kirjanpito tuhoutuu, korruptio- ja veropetostodisteet tuhoutuvat ja voidaan kehittää täsmälleen sellainen kirjanpito, jonka firma tarvitsee. Kolmannekseen, mitä enemmän järjettömän kallispalkkaisia ja pohjimmiltaan hyödyttömiä pomoja firma menettää, sitä enemmän rahaa se säästää. Kun kuolleet korvataan uusilla ja halvemmilla, firman ikärakenne nuorentuu ja uudet ajatukset saavat tilaa, mikä luultavasti tuottaa parempia tuotteita sekä nykyaikaisempia strategioita. Tehtaiden tuhoutuminenkin tuo vakuutusrahaa sekä mahdollistaa uudenaikaisemman ja tehokkaamman rakentamisen täysin ilmaiseksi. Pörssitoiminta taas on täysin tietokoneistettu, joten osakkeet eivät katoa mihinkään, vaikka kaupankäynti saattaakin keskeytyä. Mikään ei tietenkään estä myymästä osakkeita muissa pörsseissä tai yksityisesti. Työttömyys muuten katosi japanista, vaikkei sitä vielä tajutakaan. Mahdollisesti satojatuhansia ihmisiä on poistunut työvoimasta. Samaan aikaan tarvitaan kaikki liikenevät ihmiset raivaustöihin, jälleenrakennustöihin sekä rakennustarvike- ja konepajateollisuuteen. Yksikään arkkitehti ei ole työttömänä kymmeneen vuoteen. Psykiatrit ja lääkärit tekevät ylitöitä vuosia eteenpäin. Hautaustoimistoilla riittää asiakkaita.
Joku kuitenkin kärsii ja pahasti. Vakuutusyhtiöt eivät ihan heti tästä toivu. Valtio velkaantuu kuin sodassa. Ydinonnettomuusalueiden talous ei välttämättä toivu ikinä, jos saastuminen katsotaan niin pahaksi, että alueet suljetaan. Kalastus lähivesillä kärsii radioaktiivisesta laskeumasta sekä tsunamin tuomista saasteista, kemikaaleista ja ties mistä myrkyistä.
Maailmantalous on hetken sekaisin, kunnes tajutaan Japanin muuttuneen pahimmasta kilpailijasta suurasiakkaaksi, jolle voi myydä mitä tahansa mihin hintaan tahansa, olipa kyse puutavarasta, teräksestä, öljystä, koneista ja laitteista tai vaikka vessapaperista. Euroopan ja Amerikan autotehtaat hykertelevät jo tyytyväisinä, kun Japanilla on tuotanto seis eikä valmiitakaan autoja välttämättä saada toimitettua. Ongelmia tulee lähinnä paljon japanilaisia komponentteja käyttäville yrityksille, kuten elektroniikkafirmoille, mutta korealaiset, taiwanilaiset ja kiinalaiset varmasti mielellään paikkaavat vajetta.
Mikäli kuitenkin Tokio uppoaa mereen, on maailmantaloudella edessä todellisia ongelmia.
Paniikilla vain varmisettaisiin tuho. Anarkistisekopäiden elämäntyylillä hyvinvointi loppuu nopeasti. On parempi vain elää normielämää, käydä töissä ja toivoa sekä vaatia maailman poliittisilta päättäjiltä vastuuta elonkehäämme kohtaan kaloista metsiin.
Eli ihmisten vähennys ehkäisyllä ja naisten kouluttautumisella on parasta luonnonsuojelua uuden ekologisenenergian tuotannon esiin tuomisessa ja kehittämisessä.
Te jotka uskotte maailmanloppuun olette aika naurettavia pikku otuksia.
Jos välttämättä haluatte jokaisen hetken tästä tuohon 21.12.2012 asti pyhittää pelolle ja kuoleman odotukselle, niin olkaa hyvä vaan. Teidän elämähän siinä menee pilalle.
Maailmanloppua ei tule vuonna 2012. Vaikka te hihhulit vannoisitte sen raamattunne nimeen hautaan saakka, niin se loppu ei tule vuonna 2012.
Kyllä nauran teille räkäisellä naurullani monta minuuttia putkeen, kun avaan joulupukin tuomia paketteja 24.12.2012.
Mun näkemys on tästä se että elän täysillä, huolettomasti, valmitustuen keväällä varoiks ammaattin, oon melko hyvä jo siin ;) sit pitäen välivuoden, eläen sossun ja avomiehen rahoilla, poltellen kannabista ehkä käyn intiassa ja elän leveesti ystävien kanssa ja kaikki on chill. sit jos maailmanloppu ei tuu ei haittaa. tulihan tehtyy kaikki mitä haluis tehä ennen poistumistaa :D ja sit 2012--> alkais arki, pössyttely loppuis, työelämä eläkeikää, lapset,perhe, asuntolaina ja reuma :D että moro. en ole naurettava pikkuotus joka pilaa elämänsä vaan naurettava pikku otus joka elää täysillä ! :D ( hekoheko) ((jumittaa ;))
tervetuloa kalakuolemat ja nibirus :) kiitti mayat ;)kiitti luonto ;)
HÖPÖ höpö!
Maailmanloppu ei tule?
Nälänhätä kylläkkin, seuraavat vuodet ovat koettelemusta!
Tarkalleen ottaen, Mayat ennustivat uuden aikakauden alkua. Paremman aikakauden. Jos jonkun mielestä nykyinen kausi on hyvä, on hän luultavasti tyhmä, tietämätön tai törkeän rikas.
Kerrassaan vakuuttava kaava! Korkeaa matematiikkaa.
mayat ennusti sen 21.12.2012, ei 22. päivä!
Maailmanloppua ei tule, kysymys on aivan eri jutusta!
Eikä Nostradamus ole ollut ainoa. "Salut" Ja Maya intiaanien kalenteri on tarkistetusti pitänyt paikkansa. "Salut"
Ja nautinnoista, sen verran että ÄLKÄÄ IHMEESSÄ NAUTTIKO SYNNILLISESTI. "Salut"
Aivan, Mayakalenterin mukaan 2012 alkaa uusi pitkänlaskun kierros.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Mayakalenteri#Myytti_maailmanlopusta_2012
80-luku: noin 5 suurta maanjäristystä
90-luku: noin 10 suurta maanjäristystä
2000-luvun alku: noin 25 suurta maanjäristystä, joista monet nyt reilun vuoden sisällä
http://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_maanjäristyksistä
Sitten muuttuvat merivirrat ja jos golf-virta muuttaa suuntaa tai hidastuu niin Suomelle käy köpelösti!
on vain parantunut. On yleinen harhaluulo, että maanjäristykset olisivat lisääntyneet, mutta vaikutelma tulee vain siitä, että niistä tiedotetaan paremmin kuin ennen. Joskus 1900-luvun puolivälissä ei jotain 8,2 richterin järistystä jossain Umumba-saarilla noteerattu mitenkään, eikä se edes päässyt tilastoihin. Nyt kaikki tilastoidaan ja uutisoidaan paremmin. Nuku yösi rauhassa.
Paitsi joidenkin ennusteiden mukaan Suomi päätyy lähelle uuden päiväntasaajan seutua ja jää pinnalle.
Jos näin kävisi, napajäät sulaisivat nopeammin kuin uudet jäätiköt ehtisivät muodostua, minkä seurauksena merenpinta nousisi reippaasti. Hollanti lakkaisi käytännössä olemasta ja Suomessakin Pohjanmaa pienenisi puoleen, Turun torilla olisi metri vettä ja Helsingissä eduskuntatalo olisi rantatontilla. Kaikki haluaisivat asua Lapissa tai Pohjois-Karjalassa, paitsi porot ja karhut, joille tulisi hieman kuuma.
Relatkaa vaan ja eläkää niin kauan kuin mahdollista.Nauttikaa elämästä ja tehkää sitä mikä itsestä tuntuu hyvältä ja hymyilkää ja naurakaa.
tulosten mukaan maailmanloppu kiertää Suomen. Verottaja ei mahdollista maailmanlopun saapumista Suomeen, koska silloin jäisi liikaa saatavia karhuamatta.
Antikristus on keskuudessamme jo. Anti Kaikkonen.
Zori vaan, mutta maailma loppuu vasta vuonna 2446 - jos ny oikeen muistan. Kuitenki 2400-2500. OK.
Ei o jännää kun ei oo lähellä.
"Antikristus on keskuudessamme jo. Anti Kaikkonen. " Joo ja Arto Länsman...