Onpa hienoa kun paperittomien klinikalle saadaa 30 vapaaehtoista lääkäriä. Pitää ottaa huomioon, että paperittomat ovat Suomessa lainvastaisesti. Näin valtiovalta suosii rikollisuutta. Toivottavasti media lähempänä vaaleja julkaisee nimet, ketkä ovat hankkeen takana. Ja miksi näitä vapaaehtoisia ei löydy laillisille terveyskeskuksille?
Paperittomat
rikollisuus rehottaa
368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ovat katsoneet liikaa elokuvia. Sielläkin näkee näitä vapaaehtois-klinikoita.
Tuleekohan sinne myös osa "vapaaehtoisista" näistä maahanmuuttajista jotka kertovat omaavansa lähtömaassa lääkärin oikeudet ja jälki sen mukaista. Samoin taksat: Abortti: 50e, pillun paikaus jälleen neitseeksi: 200e ja ympärileikkaus pojalta 100e ja tytöltä 200e.
Riittäisipä vapaaehtoisia lääkäreitä myös vanhusten hoitoon ja syrjäseuduille!
Sisäministeri Anne Holmlund (kok.), miten ko. toiminta on mahdollista?
Laillisuus/laittomuus?
Tästä lähtien viimeistään Suomen aboriginaalienkin pitää ottaa laki omiin käsiinsä. Laki omiin käsiinsä? Siis tehdä asiat mielensä mukaan, mistään laeista välittämättä.
Kaipa siellä hoidetaan myös ampumahaavat ja puukonpistot luottamuksellisesti?