varastaa loputkin rahat vähävaraisilta että rikkaat saisivat nollaveron ja että rikkaiden lapsilisiin ei tarvitsisi koskea. http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/03/1290164/hetemaen-esitys-veisi-kunnilta-kaksi-miljardia-veroeuroa
Kokoomus meinaa
viimeisenä tekonaan
478
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä kohta tulee lähtö kokoomuksen riistäjä snobeille ja ne tietään sen itsekin ja siksi ne viellä viimeisillä metreillä yrittävät hädissään keksiä uusia järjettömiä valheita että pääsisivät takaisin ryssimään taloutta&muita asioita kuralle!
Ovat ryssineet koko talouden kuralle,antaneet ilmaista rahaa(huom.ei heidän maksettava takaisin vaan tavallisten duunareiden),alv nousee kohta ja sitten pylly naamio kokkareet väittävät pokkana että heillä on talousasiat kunnossa?!?!?!!
1kk ja sitten pääsee laittamaan PerusSuomalaiset johtoon ja kokkareet vihreät lentävät ulos hallituksesta!!
Minun henkilökohtainen talouteni ainakin on kunnossa. Ainakin paljon paremmassa kunnossa kuin persujen äänestäjien.
No katos siinä juuri se syy miksi kohta tulee muutos asioihin ja snobbari kokkareet lentävät oppositioon huutelemaan hei hei fantastista hei hei.
Ei riistämällä&ilmaisen ulkomaan lainojen kanssa päästä eteenpäin vaan ojasta allikkoon.
Eikä unohdeta mitä kokoomus haaveilee avoimesti nimittäin 1,8miljoonasta erivärisestä halpatyömamusta vaikka samaan aikaan suomessa on 400 000 ihmistä työttömänä?!?!?!
1kk ja sitten riistotalkoo snobit lentää oppositioon ja PS tulee isoin puolue tyyliin Irlanti!