Kaikki lopunjan vitsausket

tulevat lisääntymään ja voimistumaan kuin synnytystuskat: maanjäristykset, ilmasto- ja säämuutokset, homoseksualismi, kaikki hirveä jumalattomuus, insesti, raiskaukset, jumalanpilkka, kansannousut, kristittyjen vainot ym.
33137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Jumala nuuhkii vain pallihikeään sormiltaan, eikä auta.

Äänestä

On se kumma kun fundis näkee vaan kaiken pahan ja jopa iloitsee siitä. Näetkö mitään hyvää maailmassa ja ympärilläsi? Mutta hei, muista pitää tiukasti housuistasi kiinni kun sinut ylöstemmataan ettei ihan munasillaan tarvitse jumalasi eteen tupsahtaa, Ok?

Äänestä
  • Tämän maailman ruhtinas on saatana, siksi kristityt välttävät syntistä maailmallisuutta.

    Äänestä

Kaikkia mainitsemiasi tapahtumia on tapahtunut kaikkialla jo tuhansien vuosien ajan, joten mitään uutta ei siis ole tapahtunut. Ja noissa raiskauksissa ja insesteissä ovat kunnostautuneet lähinnä sinun omat uskonveljesi.

Äänestä

Minä todennäköisesti tappaisin itseni, jos en näkisi ympärilläni mitään muuta kuin tuollaista. Ota sinäkin ne uskislasit pois silmiltäsi ja ala elämään elämääsi ja näe mitä hyvää sillä on tarjottavanaan. Oikeasti, meillä kaikilla eivät asiat ole noin huonosti kuin sinulla.

Äänestä
  • Raamttu sanoo: Ihmiset menehtyvät peljätessään sitä, mikä maanpiiriä kohtaa.
    Jos ei ole luottamus tänään Jeesuksessa, on syytä jopa pelkoon!


    Nostakaa päänne, sillä teidän vapautuksenne on lähellä: sanoo myös Raamtuu. Löydätte kohdat googlaamalla.

    Äänestä

Maapallon väkimäärä lisääntyy yli sietokyvyn, mutta sinä näet homoseksualismin uhkakuvana. Kumpi on lisääntynyt;maanjäristykset vai tiedonkulku? Ovatko ilmasto ja säämuutokset lisääntyneet vai niistä tiedottaminen? Kaikki mainitsemistasi asioista on selitettävissä tiedonkulun paranemisella. Voisitko mainita jonkin sellaisen asian, jota ei voi selittää em.asialla?

Äänestä
  • Mikset maininnut homoseksualismin lisäksi maanjäristyksiä samassa mielessä?

    Äänestä

  • ---------..... kirjoitti:

    Mikset maininnut homoseksualismin lisäksi maanjäristyksiä samassa mielessä?

    Missä samassa mielessä?

    Äänestä

  • vihtuilija kirjoitti:

    Missä samassa mielessä?

    Linkolalaisessa mielessä.

    Äänestä


  • vihtuilija kirjoitti:

    En tiennytkään olevani Linkola.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Pentti_Linkola

    Jos sanoo asian tai henkilön olevan 'linkolalainen' se ei tarkoita samaa kuin että se tai hän on Pentti Linkola. Vrt. esim. 'buddhalainen jälleensyntymisoppi' tai 'buddhalainen japanilainen' ei ole sama asia kuin henkilö Siddhartha Gautama.

    Äänestä

  • ..........---- kirjoitti:

    Jos sanoo asian tai henkilön olevan 'linkolalainen' se ei tarkoita samaa kuin että se tai hän on Pentti Linkola. Vrt. esim. 'buddhalainen jälleensyntymisoppi' tai 'buddhalainen japanilainen' ei ole sama asia kuin henkilö Siddhartha Gautama.

    Eli pitäisikö nyt sitten toimia kuin kristityt ja laittaa sanoja muiden suihin? Tästä vaan kertoilla sitä, mitä mieltä Linkola mukamas on. Näinhän kristityt toimivat ainakin ateistien suhteen.

    Äänestä

  • vihtuilija kirjoitti:

    Eli pitäisikö nyt sitten toimia kuin kristityt ja laittaa sanoja muiden suihin? Tästä vaan kertoilla sitä, mitä mieltä Linkola mukamas on. Näinhän kristityt toimivat ainakin ateistien suhteen.

    Linkolahan on tunnettu siitä, että esim. luonnonkatastrofit ovat hänestä hyvä asia, koska ne vähentävät ihmispopulaa ylikansoitetulla planeetalla. Joko nyt sytyttää? Vai haluatko jostain syystä kaarrella asiaa? Homoseksualisminhan mainitsit ekologisessa mielessä.

    Äänestä

  • ..............,,,,,, kirjoitti:

    Linkolahan on tunnettu siitä, että esim. luonnonkatastrofit ovat hänestä hyvä asia, koska ne vähentävät ihmispopulaa ylikansoitetulla planeetalla. Joko nyt sytyttää? Vai haluatko jostain syystä kaarrella asiaa? Homoseksualisminhan mainitsit ekologisessa mielessä.

    Eli ikiaikaisella kristittyjen kaavalla mennään. Koska kysyt "Mikset maininnut homoseksualismin lisäksi maanjäristyksiä samassa mielessä?" tarkottaen Linkolalaista mieltä, minulla on velvollisuus olla mieleltäni Linkolalainen.

    "Linkolahan on tunnettu siitä, että esim. luonnonkatastrofit ovat hänestä hyvä asia, koska ne vähentävät ihmispopulaa ylikansoitetulla planeetalla."

    No onko aloituksessa väitetty homoseksuaalisuuden lisääntyminen vähentänyt populaa? Aloituksessahan väitettiin homoseksuaalisuuden alovan vitsaus.

    Ei nyt sytytä. Voisitko nyt osoittaa aloituksessa mainittujen asioiden lisääntyneen ja niiden olevan vitsaus?

    Äänestä

Eli Jeesus työntää Kirkon perseeseensä, kun haluaa Tsunameja luoda.

Äänestä
  • Jeesus työnnettäköön lihamyllyyn ja valmistettakoon pääsiäisateriaksi.

    Äänestä

LIÄÄNTYMÄÄN VITSAUKSET TULEVAT !
MUTTA KATSO, JEESUS KUNNIASSAAN
JA KARITSAN HENKI KIERSI MINUT KOLMASTI,
JA TOTISESTI, HEITTIVÄT SITTEN MINUT PERSEELLENI LATTIALLE,
JA TOTISESTI, TOTISESTI, MINÄ SANON TEILLE:
SAIN KIELILLÄ PUHUMISEN JA VESIEN PÄÄLLÄ KÄVELYN
ARMOLAHJAN !
aaaMEN, AARGHH!
KUNNIA HÄRRALLE KORKEUKSISSA !
AARGH! AAAmen !!!
VITUT MUIDEN KÄRSIMYKSISTÄ !
HERRA ON PELASTANUT MINUT,
OLEN KUIN HÄÄVIERAS KAANAAN HÄISSÄ, JOISSA JEESUS
VEDEN VIINIKSI MUUTTI !
SKOOOLL, JEESUKSEN KUNNIAKSI !!
AAMEN !
KATSO, NYT TÄÄLLÄ KOTONAKIN KRAANAVESI PUNAVIINIKSI
MUUTTUI !
KUNNIA JEESUKSELLE !, HALLELUJAA ARMOSSA, AARGHH!

Äänestä

Veli, julistuksesi palvelee Herraa !
Olet siunattu.
Amen

Äänestä
  • Tosimies. sen ties - Aamen. Herra Halleluja kanssasi.

    Äänestä

Ja Herra lähettää vihaa ja visvaa ja vitsauksia, tulta ja tulikiveä, kärsimystä ja kuolemaa ja tappaa summamutikassa kymmeniä tuhansia vauvasta vaariin.

Ja tätä te sitten kutsutte rakkauden sanomaksi?

Äänestä
  • Herran on armo ja tuomio.

    Tee parannus.

    Äänestä

Oikeesti nyt alkaa jo keittää yli teidän ja noitten fucking "lopunaikojenne" kanssa!
On aina ollut ihmisiä joita on vainottu, on aina tietyin väliajoin sattunut ihmiskunnalle jotain kauheuksia, on aina ollut erinäisiä luonnonmullistuksia, ihmiskunnan koko historian ajan on aina jossain päin maailmaa ollut enemmän tai vähemmän sota menossa, ja kaikkia näistä jatkuvalla syötöllä toistuvista luonnollisista tapahtumista te krisuhihut olette sen likipitäen 1700-1800 vuotta, minkä uskontonne on ollut olemassa, vouhkanneet että "Nämä kauheat tapahtumat ovat lopunajan enne! Nyt ne lopunajat tulee! Ne ovat ihan kohta täällä! Varautukaa jo!"
Siinä on vierähtänyt semmoiset reilut puolitoistatuhatta vuotta ja vielä te jaksatte joka ikisen onnettomuuden, sodan ja kriisin (sekä nykyisin jopa saadessanne oman osanne kerjäämästänne kritiikistä, kun teitä ei täkäläisittäin enään oikeasti vainota, mutta jotain kuitenkin pitää keksiä millä piehtaroida marttyyrin itsesäälissä) kohdalla vinkua tuota samaa lorua...
Ettekö te voisi jo vain pitää päätänne kiinni ja antaa sen maailmanlopun tulla jahka on tullakseen? Ja jos meitä raamattu kiinnostaa niin luemme sen kyllä itse; tuo teidän harjoittamanne ko kirjan jatkuva tuputtaminen todennäköisemmin estää ihmisiä lukemasta sitä, kuin houkuttaa...

Äänestä

raamattu on saatananmoinen tieto-opas, joka pätee kaikkeen. Se on samalla historiaa, eli miten ihmisiä on levittäytynyt eri puolille, yksilön mietteitä, ryhmien toimintaa, arkistointia, samalla se on hallitus ja oppositio, eli sana ja vastalause, ohjeita yksilöille kasvattaa lapsia, pelastaa lapset ja ennen kaikkea viisastua yksilönä. Kova hinta tosin... loppu on hiukan epäselvä. Mitä nyt oikeudella tarkottaa, ettei kukaan voita kun kaikki pilaantuu vai sittenkin joku toivonpilkahdus jostain????
Tieto lisää tuskaa ja Jumala pitää sanansa näillä näkymin, jotta aavikoittaa koko maan. Kyse on tosin myös jokaisesta yksilön toiminnasta. Ajatellako nokkaansa pidemmälle vai ei?

Äänestä
  • Vai että saatananmoinen tieto-opas?

    Tämä tieto-opas kertoo meille että spitaali on jumalan rangaistus ja että siitä voi puhdistua papin teettämillä uhrimenoilla, joihin tarvitaan kaksi uhiripässiä ja kaksi uhrilintua sekä iisopin oksia, karmiininpunaista villaa, seetripuuta ja öljyä. Siinäpä aikamoista tietoutta kerrakseen.

    Typerä tiede typerine lääkäreineen taas valehtelee meille, että se olisikin sauvabasillin aiheuttama sairaus eikä mikään henkivaltojen rangaitus ja että se paranee monilääkehoidolla. Pässien uhraamisella ei ole havaittu mitään vaikutuasta.

    Äänestä

Raamattu on vain iso valhe,

Äänestä
  • kuin käänteisesti. Siis kaikkihan tietää, että nainen on xx ja mies xy, eli ensin on nainen ja mies on naisen kylkiluusta revitty apupojaksi. Alla lukeekin, että se on alunperin "sanaleikki" että aadam on miesnainen-nainenmies. Eli ensin oli nainen. Jos mies olisi kokonaan mies, se olisi yy, mutta kun mieskin tulee naisesta ja kaikki maapallon sikiöt jumlauta on ensin naisia, niin se on niin, niin se on.

    Äänestä

  • ei ole kirjoitti:

    kuin käänteisesti. Siis kaikkihan tietää, että nainen on xx ja mies xy, eli ensin on nainen ja mies on naisen kylkiluusta revitty apupojaksi. Alla lukeekin, että se on alunperin "sanaleikki" että aadam on miesnainen-nainenmies. Eli ensin oli nainen. Jos mies olisi kokonaan mies, se olisi yy, mutta kun mieskin tulee naisesta ja kaikki maapallon sikiöt jumlauta on ensin naisia, niin se on niin, niin se on.

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Mitokondrio



    jälkeläinen saa hedelmöittyessään mtDNA.n vain äidiltä!!!!!!!!

    Äänestä

juolahtaakin, että ihan oikeasti, oikeasti tytär on ainut perillinen!!!!!!! Äidiltä tyttärelle, joten poikaan päättyy, tyttö jatkaa. Olkaapa kaikki nyt ylpeitä tyttäristänne!!!!!

Äänestä

Lukekaa nyt Ilmestyskirja, myös ateistit!

Äänestä
  • Miksi?

    Äänestä

  • ? kirjoitti:

    Miksi?

    No lue!

    Äänestä

  • Sitten voi kysyä tai kirjoitti:

    No lue!

    Luettu on - jatko osaa ootellaan.

    Lue sinä Sinuhe egyptiläinen.

    Ai et lue - liian vaikeeta luettavaa, vai?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä suraavaksi? kirjoitti:

tulevat lisääntymään ja voimistumaan kuin synnytystuskat: maanjäristykset, ilmasto- ja säämuutokset, homoseksualismi, kaikki hirveä jumalattomuus, insesti, raiskaukset, jumalanpilkka, kansannousut, kristittyjen vainot ym.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu